Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
59
594
500

+94

Wszystkich odwiedzin
Od początku 1 057 310
Reklama
Reklama

Mapa pogodowa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Talenty Małopolski PDF Drukuj Email

Nie, nie! To nie to o czym myślicie. Wprawdzie wśród strażaków utalentowanych ludzi jak też i "talentów" nie brakuje, to jednak tym razem to nie my prezentowaliśmy swe umiejętności. My jedynie zabezpieczaliśmy logistycznie tą prestiżową imprezę, której finał tego roku odbywał się właśnie w Czchowie. Jak zwykle, nałożone na nas zadanie, wykonaliśmy sprawnie i rzetelnie, podziwiając przy okazji, obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi, młodych ludzi. A naprawdę było czego posłuchać i na co popatrzeć!
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia. 

Więcej…
 
Dzieci strażakom - strażacy dzieciom PDF Drukuj Email

Z okazji Dnia Strażaka oraz Tygodnia Ochrony Przeciwpożarowej, gośćmi - bardzo miłymi! - naszej jednostki były dzieci ze szkoły podstawowej w Czchowie. Po złożeniu życzeń i wręczeniu kwiatów, odśpiewały strażakom gromkie "sto lat", co zahartowanym w różnych bojowych sytuacjach druhom, prawie że wycisnęło łzy wzruszenia. Później już tylko szeroko otwarte oczy i rozdziawione buzie młodziutkich ludzi świadczyły o zafascynowaniu strażackimi samochodami i prezentowanym sprzętem. Niejako równolegle, w ramach "Tygodnia Bibliotek", nasz druh brał udział w głośnym, zbiorowym czytaniu bajek dla "zerówki" szkoły podstawowej w Czchowie. Jak przystało na przedstawiciela "fajermanów", przeczytał opowieść "Jak Wojtek został strażakiem". Treść książeczki oraz strażackie rekwizyty sprawiły, że wszyscy słuchający zadeklarowali chęć natychmiastowego pozostania strażakami. Ale za chwilę, gdy następną bajkę przeczytał policjant, stróżami prawa też! Bardzo miłe to były dla nas spotkania i mamy nadzieję, że dla naszych małych gości także. Jak to wszystko wyglądało, obrazują poniższe zdjęcia.

Więcej…
 
Gminny Dzień Strażaka PDF Drukuj Email

Tegoroczny Dzień Strażaka obchodziliśmy 1-szego maja. Wybrano ten dzień dlatego aby nie łączyć obchodów naszego święta z świętem Konstytucji 3-go Maja. Było to uroczyste zaznaczenie naszej obecności w społeczeństwie, pokazanie galowej strony naszej służby, a także sprzętu i wyposażenia. Zgodnie z tradycją , zaczęliśmy od uroczystej mszy, którą odprawił proboszcz czchowskiej parafii, następnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem naszego patrona św. Floriana. Była gala flagowa, defilada i okolicznościowe adresy dla zarządów poszczególnych jednostek OSP. Po uroczystej i oficjalnej części, odbył się, tradycyjny już Bieg Floriański, w którym oprócz drużyn strażackich, brała udział młodzież szkół ponadpodstawowych oraz zawodnicy niezrzeszeni. Perełką wśród drużyn była żeńska ekipa OSP Perła. Wszystko to okraszone było kiełbaskami z grilla oraz strażacką grochówką. Pogoda dostosowała się do wagi uroczystości. Piękne słońce i bezchmurne niebo, doskonale podkreśliły wyjątkowość święta.
Jak to wszystko wyglądało - od przygotowań do finału - obrazuje poniższy fotoreportaż.

Więcej…
 
Zagraliśmy dla Dawidka! PDF Drukuj Email

I to jak zagraliśmy! Trudno słowami opisać atmosferę i emocje jakie towarzyszyły turniejowi, którego celem była zbiórka funduszy na kolejną operację dziecka z wadą serca. Nie czujemy się upoważnieni do oceniania poziomu gry uczestników rozgrywek, jedno jednak uczciwie trzeba stwierdzić: „walono” w bramkę strażackiej drużyny jak w przysłowiowy bęben! Mimo nadzwyczajnego poświęcenia naszego bramkarza, mimo jego nadludzkich wysiłków, baaardzo często musiał wyciągać piłkę z siatki. Wyraźnie widać było, iż druhowie bardziej panują np. nad piłą motorową niż nad piłką do kopania. Ale jak było, tak było. Ważne, że zabawa była przednia, a już najważniejsze, że uczestnicy rozgrywek dołożyli cegiełkę do solidnego muru wsparcia dla potrzebującego pomocy dziecka. Główny bohater turnieju – Dawidek (wraz z rodzicami) - odwiedził grających, całą swą postacią dowodząc, że warto było dać sobie wbić i tysiąc goli, ponieważ każdy z nich przekładał się na kolejną, solidną dawkę dobroci, którą to dawkę Dawidek otrzymał. Tak jak obiecaliśmy, na parkiet wyszliśmy! Obiecujemy teraz, że ilekroć zajdzie taka potrzeba, damy sobie wbijać kolejne gole, aby tylko serce małego Dawidka było sprawne!

Poniżej fotograficzny zapis tego wydarzenia.

Więcej…
 
Strażacka Wielkanoc PDF Drukuj Email

Jak nakazuje tradycja, każda polska rodzina świąteczne przygotowania rozpoczyna od gruntownego sprzątania. Nie inaczej było w naszej strażackiej rodzinie - przygotowania do świąt rozpoczęliśmy od porządków. Zmyto przylegające do budynku remizy ulice (zdarzało się przy tym naszym druhom przypadkowo umyć komuś samochód), na błysk wyczyszczono pomieszczenia Domu Strażaka, a bezpośrednio przed udaniem się na liturgiczne uroczystości, wypolerowano na wysoki połysk hełmy i halabardy. Wcześniej oczywiście zadbano o zgromadzenie stosownych do Wielkanocy wiktuałów - dziękujemy w tym miejscu Pani Redaktor (a jednocześnie naszej druhnie) za pięknego baranka i smakowitą babkę! Tak przygotowani, rozpoczęliśmy swą świąteczną, dwudniową służbę - honorową straż przy Pańskim Grobie. Na koniec, po uroczystej rezurekcji, przy poświęconych wcześniej pokarmach, złożyliśmy sobie życzenia wszelkiej pomyślności i spokojnych świąt.
Poniżej fotograficzny zapis naszej strażackiej Wielkanocy.

Więcej…
 
Znowu zagramy dla Dawidka PDF Drukuj Email

Wszyscy doskonale pamiętamy pierwszą edycję Turnieju Charytatywnego, z którego wpisowe przeznaczone było na operację malutkiego chłopca z wrodzoną wadą serduszka. Wtedy udało się ocalić zdrowie, a może i życie maluszka. Rośnie On i rozwija się, a w związku z tym konieczna jest następna operacja, na którą młodych rodziców po prostu nie stać. Na pytanie czy można pozwolić na zniweczenie tamtego wysiłku, poniesionego dla ratowania dziecka, odpowiedź jest tylko jedna: GRAMY! Będziemy tak grać "do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej", czyli tyle razy ile tylko będzie potrzeba. Pan Owsiak - mamy nadzieję - nie pogniewa się za zacytowanie hasła Jego Orkiestry, to bardzo podobna akcja, prawie identyczny cel, to po prostu czynienie dobra. Dlatego gorąco namawiamy: Przyłączcie się wszyscy! Im będzie nas więcej tym więcej damy szans Dawidkowi! My też w piłce halowej orłami nie jesteśmy ale 13 kwietnia na parkiet na pewno wyjdziemy!

Wszelkie organizacyjne informacje na temat turnieju pod: www.liga.czchow.pl

 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 32 z 40


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.