Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
74
594
854

-260

Wszystkich odwiedzin
Od początku 1 103 415
Reklama
Reklama

Mapa pogodowa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Lekcja poglądowa na remizie PDF Drukuj Email

Młodzież klas IV - VI czchowskiej Szkoły Podstawowej odbyła w naszej strażnicy poglądowe szkolenie z zakresu ratowniczo - pożarniczego. Ważne było to spotkanie, gdyż uczniowie, którzy dziś odwiedzili naszą remizę, należą do szkolnego kółka "pierwszej pomocy i bezpieczeństwa", a odwiedziny te były - jak deklarowali opiekunowie grupy - pierwszymi z planowanego cyklu praktycznych szkoleń.
Poniżej fotograficzny zapis spotkania.

Więcej…
 
Kontrola gotowości bojowej PDF Drukuj Email

22 maja 2012 r. przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku - mł.bryg. Wojciech Podleś i st.sekc.kdt. Szymon Płaneta - przeprowadzili w naszej jednostce kontrolę gotowości bojowej. Tym razem inspekcja była odmienna od pozostałych, ponieważ nietypowo, zamiast realizacji założeń ćwiczebnych, nasi druhowie wraz z kontrolującymi udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Złotej, gdzie niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży zaprezentowano sprzęt i niektóre działania strażaków. Nie musimy chyba tu opowiadać jak wielkie wzbudziło to zainteresowanie u wychowanków Ośrodka. O ich zachwycie i zadowoleniu świadczył ogromny bukiet kwiatów i wykonane własnoręcznie przez młodzież upominki, wręczone na koniec wizyty. Ocena z inspekcji: bardzo dobry.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kontroli i wizy w SOSW, wykonanych przez druhnę Joannę Dębiec.

 

Więcej…
 
Kolejne odwiedziny w naszej strażnicy PDF Drukuj Email

Dziś w naszej remizie gościliśmy czchowskich przedszkolaków. Zafascynowanie, podziw i ogromne zainteresowanie strażackim sprzętem oraz wszystkim tym co u nas się dzieje, to stałe i nieodłączne elementy każdej dziecięcej wizyty. Tym razem doszło jednak coś nowego. Razem z dziećmi doskonale bawili się - poważni na co dzień - dorośli. Jak widać na niżej zamieszczonych zdjęciach, sam naczelnik wdrapał się na dach strażackiego samochodu aby stamtąd zrobić zdjęcia. Co skrzętnie uwieczniła Naczelna Redaktor Czasu Czchowa - także strażaczka i członkini naszej jednostki.

Więcej…
 
Talenty Małopolski PDF Drukuj Email

Nie, nie! To nie to o czym myślicie. Wprawdzie wśród strażaków utalentowanych ludzi jak też i "talentów" nie brakuje, to jednak tym razem to nie my prezentowaliśmy swe umiejętności. My jedynie zabezpieczaliśmy logistycznie tą prestiżową imprezę, której finał tego roku odbywał się właśnie w Czchowie. Jak zwykle, nałożone na nas zadanie, wykonaliśmy sprawnie i rzetelnie, podziwiając przy okazji, obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi, młodych ludzi. A naprawdę było czego posłuchać i na co popatrzeć!
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia. 

Więcej…
 
Dzieci strażakom - strażacy dzieciom PDF Drukuj Email

Z okazji Dnia Strażaka oraz Tygodnia Ochrony Przeciwpożarowej, gośćmi - bardzo miłymi! - naszej jednostki były dzieci ze szkoły podstawowej w Czchowie. Po złożeniu życzeń i wręczeniu kwiatów, odśpiewały strażakom gromkie "sto lat", co zahartowanym w różnych bojowych sytuacjach druhom, prawie że wycisnęło łzy wzruszenia. Później już tylko szeroko otwarte oczy i rozdziawione buzie młodziutkich ludzi świadczyły o zafascynowaniu strażackimi samochodami i prezentowanym sprzętem. Niejako równolegle, w ramach "Tygodnia Bibliotek", nasz druh brał udział w głośnym, zbiorowym czytaniu bajek dla "zerówki" szkoły podstawowej w Czchowie. Jak przystało na przedstawiciela "fajermanów", przeczytał opowieść "Jak Wojtek został strażakiem". Treść książeczki oraz strażackie rekwizyty sprawiły, że wszyscy słuchający zadeklarowali chęć natychmiastowego pozostania strażakami. Ale za chwilę, gdy następną bajkę przeczytał policjant, stróżami prawa też! Bardzo miłe to były dla nas spotkania i mamy nadzieję, że dla naszych małych gości także. Jak to wszystko wyglądało, obrazują poniższe zdjęcia.

Więcej…
 
Gminny Dzień Strażaka PDF Drukuj Email

Tegoroczny Dzień Strażaka obchodziliśmy 1-szego maja. Wybrano ten dzień dlatego aby nie łączyć obchodów naszego święta z świętem Konstytucji 3-go Maja. Było to uroczyste zaznaczenie naszej obecności w społeczeństwie, pokazanie galowej strony naszej służby, a także sprzętu i wyposażenia. Zgodnie z tradycją , zaczęliśmy od uroczystej mszy, którą odprawił proboszcz czchowskiej parafii, następnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem naszego patrona św. Floriana. Była gala flagowa, defilada i okolicznościowe adresy dla zarządów poszczególnych jednostek OSP. Po uroczystej i oficjalnej części, odbył się, tradycyjny już Bieg Floriański, w którym oprócz drużyn strażackich, brała udział młodzież szkół ponadpodstawowych oraz zawodnicy niezrzeszeni. Perełką wśród drużyn była żeńska ekipa OSP Perła. Wszystko to okraszone było kiełbaskami z grilla oraz strażacką grochówką. Pogoda dostosowała się do wagi uroczystości. Piękne słońce i bezchmurne niebo, doskonale podkreśliły wyjątkowość święta.
Jak to wszystko wyglądało - od przygotowań do finału - obrazuje poniższy fotoreportaż.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 32 z 41


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.