Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
80
594
854

-260

Wszystkich odwiedzin
Od początku 1 103 420
Reklama
Reklama

Mapa pogodowa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tarpan odchodzi na emeryturę PDF Drukuj Email

Wszystko wskazuje na to, że nasz poczciwy, acz mocno wysłużony Tarpan wkrótce doczeka się zasłużonej emerytury. 10 sierpnia 2010 roku Burmistrz Czchowa, osobiście sfinalizował zakup następcy, tego zupełnie zużytego już w służbie, samochodu terenowego.
Kupiony pojazd to czteroletnia Santana. Bardzo mocne auto, zbudowane na bazie Land Rovera, z napędem na cztery koła i wysokoprężnym silnikiem o pojemności 2,8 litra, wymagający jeszcze pewnych drobnych robót przystosowawczych: oznakowania, zamontowania sygnałów świetlnych i dźwiękowych, radiostacji, wciągarki itp.
Znając z doświadczenia problemy z wyposażaniem – szczególnie w samochody – jednostek OSP, szukaliśmy pojazdu trwałego i silnego, takiego co przez długi czas bezawaryjnie będzie mógł służyć strażakom, a wraz z nimi społeczeństwu. Taki też znaleźliśmy.
Po akceptacji burmistrza i załatwieniu licznych niezbędnych formalności, 10 sierpnia wybraliśmy się pod Warszawę, aby interesujące nas auto dokładnie obejrzeć i po uzyskaniu przez niego pozytywnej oceny – przyprowadzić.
Jak wyglądały oględziny, z jaką wnikliwością i poświęceniem sprawdzano pojazd, a także sam moment podpisania umowy kupna oraz powrotną jazdę – przedstawiają poniższe zdjęcia.

 

 


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.