Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
512
3186
1730

+1456

Wszystkich odwiedzin
Od początku 4 271 606
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odnowiona kapliczka św. Jana Nepomucena w Czchowie PDF Drukuj Email

Dobiegła końca odnowa kapliczki św. Jana Nepomucena w Czchowie w ramach projektu realizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Czchowie, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFRROW w ramach poddziałania 19.2.”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Z tej okazji, 18 października 2022 r. strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie zorganizowali dzień otwarty w ramach  operacji pn. „Prace konserwatorsko - restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkowej drewniano - kamiennej kapliczce św. Jana Nepomucena w Czchowie wzniesionej w I poł. XIX wieku”, mającej na celu zachowanie dziedzictwa lokalnego poprzez prace konserwatorsko - restauratorskie oraz roboty budowlane  przy zabytkowej drewniano - kamiennej kapliczce św. Jana Nepomucena w Czchowie wzniesionej w I poł. XIX wieku, będącego obiektem dziedzictwa kulturowego.

Więcej…
 
Dzień otwarty w Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie !!! PDF Drukuj Email

 

Serdecznie zapraszamy każdego mieszkańca naszej gminy, na dzień otwarty  Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie. Spotkanie odbędzie się 18.10.2022 r. w ramach  operacji pn. „Prace konserwatorsko - restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkowej drewniano - kamiennej kapliczce św. Jana Nepomucena w Czchowie wzniesionej w I poł. XIX wieku”, mającej na celu zachowanie dziedzictwa lokalnego poprzez prace konserwatorsko - restauratorskie oraz roboty budowlane   przy zabytkowej drewniano - kamiennej kapliczce św. Jana Nepomucena w Czchowie wzniesionej w I poł. XIX wieku, będącego obiektem dziedzictwa kulturowego. Jest ona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas spotkania  zaprezentowana zostanie historia i osiągnięcia naszej jednostki – również w obszarze kultury. Świadczy o tym zakończenie prac konserwatorsko –restauratorskich przy zabytkowej drewniano - kamiennej kapliczce św. Jana Nepomucena w Czchowie wzniesionej w I poł. XIX wieku.

W ramach wydarzenia będzie możliwość zwiedzenia remizy, pokaz sprzętu i wozów  strażackich, malowanki i konkursy dla najmłodszych.

 
„Prace konserwatorsko - restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkowej drewniano - kamiennej kapliczce św. Jana Nepomucena w Czchowie wzniesionej w I poł. XIX wieku” PDF Drukuj Email

Ochotnicza Straż Pożarna w Czchowie jest Beneficjentem operacji pn. „Prace konserwatorsko - restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkowej drewniano - kamiennej kapliczce św. Jana Nepomucena w Czchowie wzniesionej w I poł. XIX wieku” mającej na celu zachowanie dziedzictwa lokalnego poprzez prace konserwatorsko - restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkowej drewniano - kamiennej kapliczce św. Jana Nepomucena w Czchowie wzniesionej w I poł. XIX wieku, będącego obiektem dziedzictwa kulturowego.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Przewidywane wyniki operacji: w wyniku realizacji operacji kapliczka św. Jana Nepomucena w Czchowie zostanie poddana pracom konserwatorskim i restauratorskim.

 
© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.