Od początku 914 987

Filmiki z alarmowych wyjazdów PDF Drukuj Email

Gdy odezwie się syrena alarmowa, gdy nasi strażacy co sił biegną do remizy, gdy w końcu wyjeżdżają do różnego rodzaju akcji ratowniczych, całkiem z boku obserwują nas inni, utrwalając to co w pierwszych momentach po ogłoszeniu alarmu się dzieje. Takie właśnie sfilmowane początki naszych akcji przedstawiają poniższe nagrania.

Nowy „filmik” z wydarzeń 2012 roku PDF Drukuj Email

Zapraszamy wszystkich odwiedzających naszą stronę do obejrzenia nowego medialnego pokazu, który przekrojowo pokazuje wydarzenia 2012 roku w naszej jednostce. Może nie wszystkie wybrane przez nas zdjęcia są najwyższej jakości, nie każde ujęcie jest profesjonalne, lecz pamiętać należy, iż większość z nich wykonana została w trakcie trwania akcji ratowniczej, a dla nas z każdym wiążą się wspomnienia konkretnego miejsca i zadania. Nie jesteśmy profesjonalistami w medialnym przedstawianiu naszych działań – profesjonalnie staramy się pomagać ludziom. Dlatego prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy do obejrzenia pokazu.

Radio Kraków u czchowskich strażaków PDF Drukuj Email

17 października 2012 r. gościliśmy w naszych skromnych progach redaktora Jana Stępnia z Radia Kraków Małopolska. Postanowił on nagrać z udziałem najpopularniejszego strażaka małopolski 2012 roku czyli naszego druha Stanisława Kozdroja, audycję radiową o strażakach ochotnikach. W rozmowie przy mikrofonie wzięli także udział: burmistrz Czchowa, a zarazem prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Marek Chudoba oraz sekretarz jednostki dh Jerzy Wojakiewicz. Zapraszamy do wysłuchania audycji, którą na swej antenie wyemitowało Radio Kraków.

Szanowni internauci PDF Drukuj Email

Chcąc zapoznać wszystkich odwiedzających naszą internetową stronę  ze specyfiką działania współczesnych Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym i naszej jednostki, dodaliśmy przygotowany wyłącznie z zebranych przez nas podczas akcji materiałów, pokaz slajdów. Zdajemy sobie sprawę, iż dla jednych pokaz ten może być szokujący, dla niektórych kontrowersyjny, jeszcze dla innych wręcz nie do obejrzenia. Jednak publikując taki właśnie, a nie inny materiał, pragniemy uświadomić wszystkim fakt, że obecne ochotnicze straże to zupełnie inna już organizacja, inna specyfika, inne zadania i metody działania niż jeszcze kilka lat temu. Szczególnie w jednostkach należących do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Pragniemy pokazać z jakimi sytuacjami w swej służbie spotykają się ochotnicy, ludzie którzy z własnej woli, bez etatów, poświęcają swój czas aby nieść pomoc innym. Jesteśmy wprawdzie szkoleni z zakresu różnego rodzaju działań ratowniczych, jednak nikt nie przygotowywuje nas psychicznie do tragicznych niejednokrotnie sytuacji w jakich przychodzi nam działać, nikt nie otacza psychologiczną opieką po ciężkich ratowniczych przeżyciach, a stawiane nam wymagania naprawdę dorównują - prawie pod każdym względem - wymaganiom stawianym zawodowcom. Sami Państwo oceńcie jak mocnymi psychicznie muszą być strażacy, jak trudne decyzje muszą nieraz podejmować w swych działaniach, jak wielka odpowiedzialność na nich spoczywa. Bycie strażakiem to wcale nie zabawa - o tym, swym pokazem chcemy Państwa przekonać.