Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
2044
1524
1525

-1

Wszystkich odwiedzin
Od początku 3 664 361
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
3 maj 2011 r - Święto Konstytucji 3-maja. PDF Drukuj Email

Najwyraźniej w polskim społeczeństwie wzrasta narodowa świadomość, gdyż z roku na rok, rocznica uchwalenia Konstytucji 3-maja obchodzona jest coraz bardziej uroczyście, coraz więcej osób uczestniczy w tych obchodach, coraz więcej widać wywieszonych z tej okazji flag na prywatnych budynkach. Także i w tym roku obchody tego narodowego święta obchodzone były u nas bardzo uroczyście, a gdzie patriotyczne uroczystości, tam nie mogło zabraknąć i strażaków ochotników. Poniższy reportaż przedstawia nasz udział w tym święcie.

Więcej…
 
XIV Bieg Floriański - 30 kwiecień 2011 PDF Drukuj Email

Tradycją już stał się przełajowy bieg, nazwany Floriańskim, między innymi ze względu na organizatorów i uczestników - strażaków ochotników. Oczywiście nie sami strażacy organizowali tą imprezę, ani nie sami w niej uczestniczyli. W biegu udział brały drużyny szkół różnych szczebli oraz zawodnicy niezrzeszeni. Mimo ścisłej klasyfikacji i nagród za czołowe miejsca, nie wynik był tu najważniejszy. Ważne było to, że w jednym czasie, podczas sportowej rywalizacji, spotkali się ci, którzy swój czas poświęcają na niesienie pomocy innym, z tymi którzy w przyszłości będą być może czynić to samo, czyli młodzieżą.
Pogoda dopisała, bigos był wyśmienity, a wspaniała atmosfera przebijała to i to.
Jak wyglądała impreza, co podczas niej się działo, przedstawia - oczywiście w skrócie - poniższy fotoreportaż.

Więcej…
 
Wielkanocne wartowanie. PDF Drukuj Email

Święta Wielkanocne to dla nas strażaków szczególny okres, okres w którym pełnimy - uświęconą wiekową już chyba tradycją - honorową straż przy grobie Chrystusa, bierzemy udział w liturgii paschalnej.Poniższy fotoreportaż pokazuje te chwile, od przygotowań do wielkiej gali aż do uroczystej rezurekcji włącznie.Dokumentuje nasze zwykłe w tym czasie czynności, od czyszczenia na wysoki połysk hełmów począwszy, poprzez instruktaż i sprawdzanie wyglądu,grupowe wymarsze do kościoła, pełnienie warty, na tak prozaicznej czynności jak posilanie się kończąc. Bo chociaż to nasz coroczny wkład w uświetnianie tych szczególnych Świąt, to jednak zawsze wyjątkowy, zawsze inaczej przeżywany.

Więcej…
 
Nasi druhowie odznaczeni. PDF Drukuj Email

26 marca br. na uroczystym posiedzeniu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, Krzyżami Zasługi, odznaczeni zostali między innymi i nasi koledzy.
W uznaniu zasług i zaangażowania w szeroko pojęte sprawy ochrony przeciwpożarowej Złotym Krzyżem Zasługi - nadanym przez Prezydenta RP - uhonorowany został druh Stanisław Kozdrój, a Brązowym Krzyżem Zasługi druh Dominik Kotas.

Więcej…
 
Sprawdzian gotowości bojowej. PDF Drukuj Email

16 lutego 2011 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku przeprowadziła w naszej jednostce kontrolę gotowości bojowej. Sprawdzeniu poddane zostało wyposażenie i stan sprzętu oraz umiejętność działania strażaków podczas pozorowanej akcji ratowniczej. Ocena końcowa: bardzo dobry.
Poniżej fotoreportaż z kontroli.

Więcej…
 
Czchowskie bezprawie!!! PDF Drukuj Email

Wielokrotnie już informowaliśmy, apelowaliśmy, ostrzegaliśmy, żeby na placu przed remizą nie parkować samochodów. To jest niezgodne z prawem, niebezpieczne dla potrzebujących pomocy, nieetyczne wręcz! Jaki skutek przynoszą nasze monity obrazują poniższe zdjęcia, wykonane po wyjeździe na akcję karetki i samochodu ratownictwa technicznego straży. Zapchany pojazdami plac, brak miejsca dla strażaków zdążających do akcji, a przez to zablokowane boksy garażowe! To efekt naszego upominania i przypominania, to obraz ludzkiej bezmyślności! Taka sytuacja to wręcz uniemożliwienie podjęcia akcji ratowniczej, na którą być może czeka ktoś umierający! Apelujemy tym razem już do policji - pomóżcie! Spełnijcie po prostu Wasz obowiązek i wyegzekwujcie zapisy prawa, a być może ktoś będący w potrzebie, z wdzięcznością o Was pomyśli.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia »

Strona 48 z 51


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.