Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
560
1551
1715

-164

Wszystkich odwiedzin
Od początku 1 773 745

Uwaga!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Szanowni internauci PDF Drukuj Email

Chcąc zapoznać wszystkich odwiedzających naszą internetową stronę  ze specyfiką działania współczesnych Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym i naszej jednostki, dodaliśmy przygotowany wyłącznie z zebranych przez nas podczas akcji materiałów, pokaz slajdów. Zdajemy sobie sprawę, iż dla jednych pokaz ten może być szokujący, dla niektórych kontrowersyjny, jeszcze dla innych wręcz nie do obejrzenia. Jednak publikując taki właśnie, a nie inny materiał, pragniemy uświadomić wszystkim fakt, że obecne ochotnicze straże to zupełnie inna już organizacja, inna specyfika, inne zadania i metody działania niż jeszcze kilka lat temu. Szczególnie w jednostkach należących do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Pragniemy pokazać z jakimi sytuacjami w swej służbie spotykają się ochotnicy, ludzie którzy z własnej woli, bez etatów, poświęcają swój czas aby nieść pomoc innym. Jesteśmy wprawdzie szkoleni z zakresu różnego rodzaju działań ratowniczych, jednak nikt nie przygotowywuje nas psychicznie do tragicznych niejednokrotnie sytuacji w jakich przychodzi nam działać, nikt nie otacza psychologiczną opieką po ciężkich ratowniczych przeżyciach, a stawiane nam wymagania naprawdę dorównują - prawie pod każdym względem - wymaganiom stawianym zawodowcom. Sami Państwo oceńcie jak mocnymi psychicznie muszą być strażacy, jak trudne decyzje muszą nieraz podejmować w swych działaniach, jak wielka odpowiedzialność na nich spoczywa. Bycie strażakiem to wcale nie zabawa - o tym, swym pokazem chcemy Państwa przekonać.


Życzymy Państwu bezpiecznego i pomyślnego nowego, 2012 roku, a sobie zrozumienia i także bezpieczeństwa.

 

 


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.