Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
2697
3927
2064

+1863

Wszystkich odwiedzin
Od początku 2 779 881

Uwaga!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Gminny Dzień Strażaka i 22 Bieg Floriański PDF Drukuj Email

1 maja 2019 roku obchodziliśmy Gminny Dzień Strażaka, tradycyjnie połączony z dwudziestym drugim już Biegiem Floriańskim. Tegoroczne obchody oraz sam bieg, odbywały się na terenie kąpieliska Chorwacja w Jurkowie. Zarówno pogoda jak i uczestnicy biegu wyjątkowo tego roku dopisali, a i – co oczywiste – dopisali też strażacy ze wszystkich jednostek OSP naszej gminy. Uroczystość uświetniła obecność władz samorządowych, z burmistrzem Markiem Chudobą na czele, a także z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku  mł. bryg. Piotr Słowiak oraz Wice Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzesku st. bryg. w stanie spoczynku Dariusz Pęcak. Były życzenia z okazji naszego święta, listy gratulacyjne, był posiłek oraz medale i dyplomy dla uczestników Biegu. Była też świetna atmosfera, oraz zabawa ze wspólnego świętowania. Poniżej fotoreportaż z tego wydarzenia.

Więcej…
 
Wielkanoc 2019 PDF Drukuj Email

W obchody tegorocznego Święta Wielkiej Nocy nasi strażacy tradycyjnie zaangażowali się już od Wielkiego Czwartku, rozpoczynając je, jak co roku, od wielkiego sprzątania. Później był już udział w liturgii Wielkiego Tygodnia, która dla nas strażaków oznaczała pewne zmiany, związane z umiejscowieniem  Grobu Pańskiego. Po wartach przy Grobie Chrystusa, nadeszła Wielka Niedziela, a wraz z nią uroczysta rezurekcja i – oczywiście - pełna gala. Po uroczystościach było jeszcze pamiątkowe wspólne zdjęcie i rozeszliśmy się, aby resztę tego świątecznego czasu spędzić z najbliższymi. Poniżej krótki fotoreportaż z tego uroczystego wydarzenia.

Więcej…
 
Ćwiczenia przeciwpowodziowe w Jurkowie PDF Drukuj Email

4 kwietnia 2019 roku, na terenach żwirowni w Jurkowie, odbyły się ćwiczenia doskanalające działania strażaków w przypadku powodzi. W ćwiczeniach brały udział wszystkie jednostki OSP z terenu naszej gminy oraz Jednostki Ratowniczo Gaśnicze Państwowej Straży pożarnej z Brzeska, Tarnowa i Dąbrowy Tarnowskiej. Poniżej fotoreportaż z dzisiejszych działań.

Więcej…
 
Płonące trawy PDF Drukuj Email

Wczesna wiosna to okres, w którym notuje się najwięcej przypadków wypalania traw i nieużytków. Jak groźne to zjawisko, nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Że konsekwencje podpalania suchych traw mogą być równie groźne – od utraty zdrowia czy życia, poprzez kary finansowe, aż do strat gospodarczych i ekologicznych - też chyba nie. A jednak co roku trawy płoną. Głupota, lekkomyślność czy zwykła bezmyślność? Wszystkiego pewno po trochę. Zanim więc sięgniemy po zapałki, stanówmy się dziesięć razy czy warto ryzykować. Strażacy naprawdę mają wiele innych, ważniejszych rzeczy do roboty. Poniżej filmik z jednego z ostatnich takich pożarów.

 
Walne zebranie 2019 r. PDF Drukuj Email

19 stycznia 2019 roku odbyło się - wyjątkowo, na zaproszenie burmistrza Czchowa, w Leśniczówce na Trawnikach - Walne Zebranie Sprawozdawcze naszej jednostki. Przedstawione na nim zostały sprawozdania Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Skarbnika sumujące zadania realizowane w zeszłym roku.  Podjęto też uchwałę udzielająca Zarządowi absolutorium za okres sprawozdawczy. W ostrej i burzliwej dyskusji, poruszano głównie sprawę pilnego pozyskania dla OSP Czchów samochodu gaśniczego oraz – zdaniem dyskutantów - bardzo nagannego i lekceważącego podejścia do tego problemu przez Komendę Powiatową PSP w Brzesku. Poniżej fotoreportaż z zebrania.

 

Więcej…
 
Ćwiczenia ewakuacyjne PDF Drukuj Email

26 listopada 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie przeprowadzone zostały ćwiczenia ewakuacyjne dla młodzieży i pracowników szkoły. W ćwiczeniach tych brali także udział nasi strażacy. Poniżej fotoreportaż z tego wydarzenia.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 48


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.