Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
358
3186
1730

+1456

Wszystkich odwiedzin
Od początku 4 271 452
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Ćwiczenia ewakuacyjne PDF Drukuj Email

9 października 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne, podczas których uczniowie, nauczyciele i personel placówki ćwiczyli sprawne opuszczanie pomieszczeń budynku na wypadek wystąpienia zagrożeń. W ćwiczeniach tych uczestniczyli także strażacy OSP Czchów.  Poniżej krótki fotoreportaż  z ćwiczeń.

Więcej…
 
Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze – 2023 PDF Drukuj Email

3 września 2023 r. na stadionie Tymon Tymowa odbyły się doroczne gminne zmagania strażaków ochotników gminy Czchów. W zawodach wzięły udział drużyny wszystkich jednostek OSP z naszego terenu, a OSP Tymowa dodatkowo wystawiła drużynę młodzieżową. Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach: sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego. Po zaciętym zmaganiu, zwyciężyli nasi druhowie, czyli drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Czchowa. Poniżej fotorelacja z zawodów oraz krótki filmik z ćwiczenia bojowego.

Więcej…
 
Kataklizm PDF Drukuj Email

26 sierpnia 2023 r. zostanie zapamiętany na terenie naszej gminy jako jeden z najstraszniejszych dni od wielu, wielu już lat. Krótko po 14-tej nadciągnęły czarne chmury, zaczął być słyszalny narastający huk i gwizd, a zaraz po tym pojawił się deszcz. Deszcz, który wraz z coraz silniejszym wiatrem, dosłownie padał poziomo. W powietrzu fruwały gałęzie, kawałki dachówek i rożnych materiałów budowlanych, a widoczność spadła prawie do zera. Po około 20 minutach, gdy kataklizm trochę już osłabł, zaczęły napływać pierwsze zgłoszenia o zniszczeniach i prośby o pomoc. Rozpoczęła się akcja ratunkowa, która trwała do drugiej w nocy dnia następnego. Brak prądu i łączności – nawet telefonicznej i radiowej – znacznie utrudniały działania strażaków, którzy, wobec braku karetki na miejscu, musieli także opatrywać zranione podczas nawałnicy osoby. Okazało się, że gmina Czchów została najbardziej poszkodowana i wręcz zniszczona w całym powiecie brzeskim. Pilnie powołany sztab kryzysowy, zadecydował o ściągnięcie do pomocy mieszkańcom naszej gminy jednostek OSP z terenu całego powiatu, którymi dowodzili przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Brzesku. Akcja udrażniania dróg i zabezpieczania uszkodzonych budynków trwała do późnych godzin nocnych, a strażacy naszej gminy jeszcze do chwili obecnej prowadzą działania mające na celu likwidację powstałych na wskutek nawałnicy szkód i niesienie pomocy poszkodowanym mieszkańcom gminy.

Więcej…
 
Tour de Pogórze PDF Drukuj Email

29 lipca 2023 r w ramach Dni Czchowa odbył się rodzinny rajd rowerowy „TOUR DE POGÓRZE”, którą to imprezę nasza jednostka – wraz z policją - miała zaszczyt zabezpieczać. Jak to wszystko wyglądało, w dużym skrócie, obrazują poniższe zdjęcia.

 

Więcej…
 
Dni Czchowa 2023 PDF Drukuj Email

 
Gratulujemy! PDF Drukuj Email

W sobotę 1 lipca 2023 r nasz druh Krzysztof wraz z innymi kadetami Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, otrzymał nominację na stopień młodszego aspiranta, czego serdecznie mu gratulujemy! To już trzeci, po druhu Michale i druhu Tomaszu, członek naszej OSP, który został „zawodowym” strażakiem. Jeszcze raz gratulujemy! Poniżej kilka zdjęć z tej sobotniej uroczystości.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 53


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.