Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
563
1356
1143

+213

Wszystkich odwiedzin
Od początku 1 624 544

Uwaga!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Ćwiczenia przeciwpowodziowe w Jurkowie PDF Drukuj Email

4 kwietnia 2019 roku, na terenach żwirowni w Jurkowie, odbyły się ćwiczenia doskanalające działania strażaków w przypadku powodzi. W ćwiczeniach brały udział wszystkie jednostki OSP z terenu naszej gminy oraz Jednostki Ratowniczo Gaśnicze Państwowej Straży pożarnej z Brzeska, Tarnowa i Dąbrowy Tarnowskiej. Poniżej fotoreportaż z dzisiejszych działań.

Więcej…
 
Płonące trawy PDF Drukuj Email

Wczesna wiosna to okres, w którym notuje się najwięcej przypadków wypalania traw i nieużytków. Jak groźne to zjawisko, nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Że konsekwencje podpalania suchych traw mogą być równie groźne – od utraty zdrowia czy życia, poprzez kary finansowe, aż do strat gospodarczych i ekologicznych - też chyba nie. A jednak co roku trawy płoną. Głupota, lekkomyślność czy zwykła bezmyślność? Wszystkiego pewno po trochę. Zanim więc sięgniemy po zapałki, stanówmy się dziesięć razy czy warto ryzykować. Strażacy naprawdę mają wiele innych, ważniejszych rzeczy do roboty. Poniżej filmik z jednego z ostatnich takich pożarów.

 
Walne zebranie 2019 r. PDF Drukuj Email

19 stycznia 2019 roku odbyło się - wyjątkowo, na zaproszenie burmistrza Czchowa, w Leśniczówce na Trawnikach - Walne Zebranie Sprawozdawcze naszej jednostki. Przedstawione na nim zostały sprawozdania Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Skarbnika sumujące zadania realizowane w zeszłym roku.  Podjęto też uchwałę udzielająca Zarządowi absolutorium za okres sprawozdawczy. W ostrej i burzliwej dyskusji, poruszano głównie sprawę pilnego pozyskania dla OSP Czchów samochodu gaśniczego oraz – zdaniem dyskutantów - bardzo nagannego i lekceważącego podejścia do tego problemu przez Komendę Powiatową PSP w Brzesku. Poniżej fotoreportaż z zebrania.

 

Więcej…
 
Ćwiczenia ewakuacyjne PDF Drukuj Email

26 listopada 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie przeprowadzone zostały ćwiczenia ewakuacyjne dla młodzieży i pracowników szkoły. W ćwiczeniach tych brali także udział nasi strażacy. Poniżej fotoreportaż z tego wydarzenia.

Więcej…
 
100 Lat Niepodległości PDF Drukuj Email

Wyjątkowa rocznica i wyjątkowe obchody. Tak najkrócej można by opisać tegoroczne Święto Niepodległości. Poczty sztandarowe, pełna gala oraz rzesza zwykłych ludzi, którzy uczestniczyli w mszy, przemarszu oraz uroczystej akademii, tylko podkreślały wagę i znaczenie tej uroczystości – święta wszystkich Polaków. Poniżej fotoreportaż z tego wydarzenia.

Więcej…
 
Star GBA 2,5/16 odszedł na „emeryturę” PDF Drukuj Email

Dzisiaj pożegnaliśmy się z 34-letnim samochodem gaśniczym Star 244 GBA 2,5 /16. Od swej nowości służył druhom naszej jednostki, niestety czas pokonał i jego. Najpierw zaczęła rdzewieć karoseria, później przeciekać beczka, silnik tracił moc, aż na końcu rozpadł się tylny most. Ze względów ekonomicznych uznano za nieopłacalną jego naprawę, wymontowaliśmy więc z niego strażackie wyposażenie, a pojazd przekazaliśmy formalnemu jego właścicielowi czyli Urzędowi Miejskiemu. Co dalej, czy i kiedy doczekamy się jego następcy – na razie nie wiemy. Poniżej kilka zdjęć obrazujących jego stan techniczny.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 45


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.