Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
84
594
500

+94

Wszystkich odwiedzin
Od początku 1 057 335
Reklama
Reklama

Mapa pogodowa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Czyżby przyszli strażacy? PDF Drukuj Email

Korzystając z bliskości (przedszkole mieści się w tym samym budynku co straż), a co za tym idzie i lepszej sposobności, kolejna grupa czchowskich przedszkolaków odwiedziła naszą strażnicę. Zafascynowanie, podziw i satysfakcja z możliwości bliskiego obcowania ze strażakami i ich sprzętem, jak zwykle nie miały granic. Rezolutne dzieci chłonęły wręcz strażackie opowieści, z ciekawością przyglądając się naszemu wyposażeniu. Z pewnością niejeden (niejedna?) z tych młodziutkich ludzi będzie w przyszłości strażakiem. Odwiedziny udokumentował druh Paweł Kantek.

 

Więcej…
 
Boże Ciało PDF Drukuj Email

Tradycyjnie już, nasi strażacy wzięli udział w honorowej asyście podczas procesji Bożego Ciała. Pełna gala oraz ścisłe przestrzeganie wcześniej poczynionych ustaleń pozwoliły na godne i bez potknięć zaprezentowanie naszej jednostki podczas tego ważnego święta.
Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z tego świątecznego dnia.

Więcej…
 
Pożar - ewakuacja - ćwiczenia PDF Drukuj Email

29 maja 2012 roku, w czchowskiej Szkole Podstawowej, odbyły się z udziałem młodzieży, personelu szkoły i naszej jednostki, ćwiczenia mające na celu utrwalenie znajomości zasad postępowania na wypadek pożaru. Dobrze przygotowana przez pedagogów młodzież, wykazała się podczas ćwiczeń pełnym opanowaniem zasad obowiązujących w czasie tego typu zdarzeń. Ten szczególny sprawdzian zakończył się pokazem sprzętu osobistej ochrony strażaka.
Przebieg ćwiczeń dokumentował fotograficznie dh Jerzy Wojakiewicz. Zapraszamy do obejrzenia poniższej foto-relacji.

Więcej…
 
Lekcja poglądowa na remizie PDF Drukuj Email

Młodzież klas IV - VI czchowskiej Szkoły Podstawowej odbyła w naszej strażnicy poglądowe szkolenie z zakresu ratowniczo - pożarniczego. Ważne było to spotkanie, gdyż uczniowie, którzy dziś odwiedzili naszą remizę, należą do szkolnego kółka "pierwszej pomocy i bezpieczeństwa", a odwiedziny te były - jak deklarowali opiekunowie grupy - pierwszymi z planowanego cyklu praktycznych szkoleń.
Poniżej fotograficzny zapis spotkania.

Więcej…
 
Kontrola gotowości bojowej PDF Drukuj Email

22 maja 2012 r. przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku - mł.bryg. Wojciech Podleś i st.sekc.kdt. Szymon Płaneta - przeprowadzili w naszej jednostce kontrolę gotowości bojowej. Tym razem inspekcja była odmienna od pozostałych, ponieważ nietypowo, zamiast realizacji założeń ćwiczebnych, nasi druhowie wraz z kontrolującymi udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Złotej, gdzie niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży zaprezentowano sprzęt i niektóre działania strażaków. Nie musimy chyba tu opowiadać jak wielkie wzbudziło to zainteresowanie u wychowanków Ośrodka. O ich zachwycie i zadowoleniu świadczył ogromny bukiet kwiatów i wykonane własnoręcznie przez młodzież upominki, wręczone na koniec wizyty. Ocena z inspekcji: bardzo dobry.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kontroli i wizy w SOSW, wykonanych przez druhnę Joannę Dębiec.

 

Więcej…
 
Kolejne odwiedziny w naszej strażnicy PDF Drukuj Email

Dziś w naszej remizie gościliśmy czchowskich przedszkolaków. Zafascynowanie, podziw i ogromne zainteresowanie strażackim sprzętem oraz wszystkim tym co u nas się dzieje, to stałe i nieodłączne elementy każdej dziecięcej wizyty. Tym razem doszło jednak coś nowego. Razem z dziećmi doskonale bawili się - poważni na co dzień - dorośli. Jak widać na niżej zamieszczonych zdjęciach, sam naczelnik wdrapał się na dach strażackiego samochodu aby stamtąd zrobić zdjęcia. Co skrzętnie uwieczniła Naczelna Redaktor Czasu Czchowa - także strażaczka i członkini naszej jednostki.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 31 z 40


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.