Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
84
594
500

+94

Wszystkich odwiedzin
Od początku 1 057 335
Reklama
Reklama

Mapa pogodowa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Walne zebranie sprawozdawcze PDF Drukuj Email

14 stycznia 2012 roku, nasza OSP - jako jedna z pierwszych w gminie - odbyła Walne Zebranie Sprawozdawcze. W obecności burmistrza, gminnego komendanta ochrony przeciwpożarowej oraz przedstawiciela Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, podsumowaliśmy działania naszej jednostki w minionym roku. Zarówno te bojowe, jak też wszystkie inne związane z jej funkcjonowaniem. Po dyskusji, w której poruszano wszelkie trapiące nas problemy, jednogłośnie udzielono Zarządowi absolutorium. Zebranie zakończył wspólny posiłek, a uwiecznił to wszystko na fotografiach druh Piotr Orłowicz, który zaprasza do ich obejrzenia.

Więcej…
 
Szanowni internauci PDF Drukuj Email

Chcąc zapoznać wszystkich odwiedzających naszą internetową stronę  ze specyfiką działania współczesnych Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym i naszej jednostki, dodaliśmy przygotowany wyłącznie z zebranych przez nas podczas akcji materiałów, pokaz slajdów. Zdajemy sobie sprawę, iż dla jednych pokaz ten może być szokujący, dla niektórych kontrowersyjny, jeszcze dla innych wręcz nie do obejrzenia. Jednak publikując taki właśnie, a nie inny materiał, pragniemy uświadomić wszystkim fakt, że obecne ochotnicze straże to zupełnie inna już organizacja, inna specyfika, inne zadania i metody działania niż jeszcze kilka lat temu. Szczególnie w jednostkach należących do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Pragniemy pokazać z jakimi sytuacjami w swej służbie spotykają się ochotnicy, ludzie którzy z własnej woli, bez etatów, poświęcają swój czas aby nieść pomoc innym. Jesteśmy wprawdzie szkoleni z zakresu różnego rodzaju działań ratowniczych, jednak nikt nie przygotowywuje nas psychicznie do tragicznych niejednokrotnie sytuacji w jakich przychodzi nam działać, nikt nie otacza psychologiczną opieką po ciężkich ratowniczych przeżyciach, a stawiane nam wymagania naprawdę dorównują - prawie pod każdym względem - wymaganiom stawianym zawodowcom. Sami Państwo oceńcie jak mocnymi psychicznie muszą być strażacy, jak trudne decyzje muszą nieraz podejmować w swych działaniach, jak wielka odpowiedzialność na nich spoczywa. Bycie strażakiem to wcale nie zabawa - o tym, swym pokazem chcemy Państwa przekonać.

Więcej…
 
Odznaczenia dla naszych kolegów PDF Drukuj Email

10 grudnia 2011 roku, w zakliczyńskiej jednostce OSP odbyło się wyjazdowe posiedzenie Wojewódzkiego Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Jednym z punktów posiedzenia było wręczenie zasłużonym strażakom ochotnikom medali i odznaczeń. W gronie wyróżnionych znaleźli się także i nasi koledzy z gminy Czchów: dh Stanisław Kozdrój z naszej jednostki oraz dh Piotr Musiał z OSP Jurków. Za wieloletnią pracę na rzecz ochotniczych straży zostali odznaczeni: - dh Piotr Musiał Złotym Znakiem Związku, - dh Stanisław Kozdrój Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza. Te wysokie rangą związkowe odznaczenia są wyrazem uznania za pełną poświęceń pracę na rzecz straży i strażaków. Gratulujemy!

Więcej…
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

11 listopada obchodziliśmy - jak wszyscy Polacy - 93-cią rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość ta nie mogła odbyć się bez naszej, strażackiej, obecności. Pełna gala, poczty sztandarowe oraz strażacka orkiestra - to nasz wyraz szacunku dla tego Święta, to nasz wkład w uświetnienie tej, jakże ważnej dla Polski, rocznicy.
Poniżej zdjęcia z uroczystości.

Więcej…
 
Ćwiczenia strażackie - Złota 2011 PDF Drukuj Email

28 września 2011 r w miejscowości Złota odbyły się zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku i z udziałem Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Brzeska, Gminne Ćwiczenia Pożarnicze. Założono, że od instalacji elektrycznej zapaliła się zakrystia zabytkowego, drewnianego kościoła pod wezwaniem Św. Michała w Złotej. Ćwiczenia rozpoczęła odprawa w budynku remizy OSP, która miała na celu postawienie założeń, ustalenie planu działania i rozdzielenie zadań dla poszczególnych zastępów OSP. Odprawę przeprowadzili oficerowie KP PSP w Brzesku z z-cą Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku bryg. Piotrem Strojnym na czele. Po odprawie rozpoczęła się - pod czujnym wzrokiem ks.dziekana - pozorowana akcja ratownicza kościoła. Jak przebiegały działania przedstawia niżej zamieszczony fotoreportaż. Po zakończeniu ćwiczeń, ponownie wszyscy ich uczestnicy zebrali się w budynku remizy OSP Złota, gdzie dokonano podsumowania, analizując przebieg działań, zwracając uwagę na prawidłowość ich przebiegu oraz omawiając popełnione błędy. Na koniec, wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali gorącymi kiełbaskami.

Więcej…
 
DNI CZCHOWA - 2011 PDF Drukuj Email

Tegoroczne Dni Czchowa, lub jeśli ktoś woli, Ludowy Piknik Grodzki (takie określenie także było na plakacie) nie mógł oczywiście obyć się bez strażackiej braci. Tradycyjnie już, druhowie z OSP Czchów i OSP Biskupice Melsztyńskie, zabezpieczali część logistyki - tj. dojazd, wyjazd i miejsca parkingowe dla uczestników imprezy. Trudnemu temu zadaniu strażacy podołali "śpiewająco"! Po pierwsze dlatego, że zawsze na nas można polegać, po drugie, że w obecności licznych uczestników i (chyba szczególnie) uczestniczek, nie mogliśmy gorzej zaprezentować się niż wojskowi, którzy także w święcie Czchowa brali czynny udział. Strażackich akcentów podczas tej dwudniowej imprezy było z resztą więcej. W drugim bowiem dniu mogliśmy obejrzeć słynnego Komendanta OSP z Kopydłowa, który nie zapomniał o swych kolegach po fachu i pisemne (na zdjęciu obok) pozdrowienia na pamiątkę naszym strażakom pozostawił. Jak swą służbę - mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w drugim dniu - pełniliśmy, obrazują poniższe zdjęcia.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 34 z 40


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.