Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
186
301
460

-159

Wszystkich odwiedzin
Od początku 988 776
Reklama
Reklama

Mapa pogodowa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Gminny Dzień Strażaka. PDF Drukuj Email

W sobotę 28 maja 2011 r obchodziliśmy gminną uroczystość Dnia Strażaka. Tym razem u gościnnych jurkowskich druhów. Strażackie święto rozpoczęła msza święta, po niej pod remizą OSP Jurków nastąpiła krótka część oficjalna, po której - już w luźnej atmosferze - spotkaliśmy się przy wspólnym posiłku.W czasie dzisiejszej uroczystości, kolega z naszej jednostki, druh Tomek Gawełda odznaczony został Medalem Za Ofiarność i Odwagę, przyznanym za szczególny wkład pracy i poświęcenie w czasie ubiegłorocznej powodzi. Gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tych wydarzeń.

Więcej…
 
Gościnnie u sąsiadów. PDF Drukuj Email

Z okazji okrągłej bo setnej rocznicy istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Filipowicach, przedstawiciele naszej jednostki - razem z druhami z OSP Jurków - złożyli kurtuazyjną wizytę sąsiadom zza Dunajca. Po złożeniu stosownych życzęń i dokonaniu wpisu do Księgi Pamiątkowej ugoszczeni zostaliśmy pysznym jadłem i napitkiem. Ze względu na własną - w tym samym dniu - uroczystość, niestety nie mogliśmy do końca być obecni na święcie filipowickich druhów. Z całego serca życzymy im następnych - conajmniej - stu lat!
Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Więcej…
 
Wielka majówka czyli piknik integracyjny. PDF Drukuj Email

22 maja 2011 r. na czchowskim stadionie, odbyła się "Majówka" czyli piknik integracyjny dla mieszkańców naszej gminy. Wśród wielu przewidzianych w programie atrakcji, spore zainteresowanie u licznie zgromadzonych na imprezie osób, wzbudziły pokazy ratownictwa technicznego, w wykonaniu strażaków naszej jednostki. Jak wyglądał ten pokaz obrazuje poniższy fotoreportaż. Nadmienić należy, że był on możliwy dzięki pomocy firmy AUTO ZELEK z Lewniowej, która udostępniła, niezbędny do realistycznego stworzenia miejsca fikcyjnego wypadku drogowego, przeznaczony do cięcia, samochód, a także samochodową lawetę wraz z obsługą. Dziękujemy!

Więcej…
 
Kolejni goście na strażnicy. PDF Drukuj Email

Pisząc poprzednio, że przedszkolaki jako pierwsi nas odwiedzili, mieliśmy - jak się okazało - całkowitą rację. Kolejną grupą byli pierwszoklasiści. Także i oni, bardzo przejęci, chłonęli wszystko co ze strażą pożarną się wiąże, oglądali sprzęt, słuchali pogadanki naszego przedstawiciela. Bardzo podniosłe i wzruszające dla naszego naczelnika było odśpiewane na koniec "sto lat" - grupa dowiedziała się bowiem o wczorajszych jego imieninach i w ten sposób uczciła solenizanta. Były oczywiście też i kwiaty.

Więcej…
 
Z wizytą u strażaków. PDF Drukuj Email

Z okazji strażackiego święta, jako pierwsze, odwiedziły nas dzieci z miejscowego przedszkola. Dla tych (być może) przyszłych strażaków - taka wycieczka, podczas której można z bliska zobaczyć ratowniczy sprzęt, dotknąć go, przymierzyć - to zawsze wielkie przeżycie. Rozdziawione, uśmiechnięte i przejęte buzie najlepiej o tym świadczą. To dla nas bardzo ważni goście! Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że takie odwiedziny to więcej niż najwnikliwsza kontrola, dziecięce postrzeganie jest przecież bardzo bezpośrednie i zapada w umysł malutkiego człowieka nieraz na całe życie. Dlatego choć zawsze staramy się godnie wszystkich przyjmować, przedszkolaków przyjmujemy najcieplej. Tym bardziej, że na koniec odwiedzin wręczyli naszym druhom piękny bukiet kwiatów i własnoręcznie wykonany dyplom.

Dziękujemy!

Więcej…
 
4 maja - Świętego Floriana. PDF Drukuj Email

Święty Florian - patron strażaków, był główną postacią dzisiejszego święta, święta wszystkich strażaków. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej mszy, podczas której, proboszcz czchowskiej parafii wręczył naszej jednostce pamiątkowy obraz Matki Pocieszenia z Czchowa. Po uroczystościach kościelnych pomaszerowaliśmy pod pomnik naszego patrona, gdzie złożyliśmy wiązankę kwiatów. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego ważnego dla strażackiej braci dnia.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia3132333435363738następnaostatnia »

Strona 34 z 38


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.