Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
93
594
854

-260

Wszystkich odwiedzin
Od początku 1 103 434
Reklama
Reklama

Mapa pogodowa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Uwaga! Konkurs! PDF Drukuj Email

W związku ze stutysięczną odsłoną naszej strony internetowej, ogłaszamy konkurs dla wszystkich odwiedzających www.ospczchow.pl! Każdy kto wykaże się znajomością naszej strony i prawidłowo odpowie na niżej podane pytania, weźmie udział w losowaniu pamiątkowych nagród ufundowanych przez naszą jednostkę. Trzech laureatów zaprosimy do nas po ich odbiór, a ich zdjęcia zamieścimy na honorowym miejscu naszej strony. Oto pytania:

  1. W jaki sposób OSP Czchów pomogła przygotować uroczystość obchodów 700-lecia urodzin Kazimierza Wielkiego?
  2. Kiedy ukazała się nowa edycja (data pierwszego wpisu) internetowej strony Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie?
  3. Kiedy (data) został zakupiony następca Tarpana, terenowy samochód Santana?
  4. W którym radiu została nadana audycja o strażakach ochotnikach z Czchowa?
  5. Dokąd i z jakiej okazji zorganizowana była pielgrzymka samochodowa strażaków?
  6. Co świętowali nasi strażacy 28 maja 2011 roku?
  7. Jak długi jest (min/sek) prezentowany na stronie pokaz o naszej jednostce?
  8. Ilu strażaków jest na prezentowanej (na zewnątrz remizy) panoramie 3D?
  9. Od którego roku zamieszczane są na stronie zestawienia wyjazdów alarmowych OSP Czchów?
  10. Kiedy założona została Ochotnicza Straż Pożarna w Czchowie?

Odpowiedzi prosimy przesyłać wyłącznie mailowo na nasz adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 10 marca 2011 r. Prosimy też o podanie zwrotnych adresów e-mail, gdyż tylko na nie prześlemy powiadomienia o wygranych. W konkursie nie mogą brać udziału członkowie OSP Czchów.

 
UWAGA! PDF Drukuj Email
Wpisany przez fot. Jacek Łośko   

Wszystkich nas objęła fala dotkliwych mrozów, a wraz z nią rozpoczęło się intensywne dogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. Uważajmy! Wszelkiego rodzaju piece i grzejniki to najczęstsza przyczyna pożarów! Nie pozostawiajmy bez nadzoru jakichkolwiek urządzeń grzewczych, nie umieszczajmy w ich pobliżu materiałów palnych, nie pozostawiajmy dzieci bez nadzoru tam gdzie urządzenia grzewcze działają. Pilnujmy drożności przewodów kominowych i wentylacyjnych - czad to bardzo groźny i podstępny wróg! Zwracajmy baczną uwagę na otoczenie, sąsiadów (zwłaszcza starszych) i zwierzęta - każdy, w każdej chwili, w tak trudnym okresie, może potrzebować pomocy! Nie bądźmy obojętni - pomóżmy innym, my także możemy kiedyś potrzebować pomocy!

 
Echa pokazu slajdów (filmu) PDF Drukuj Email

Tak jak spodziewaliśmy się, zamieszczony przez nas „filmik”, a tak naprawdę pokaz, nie pozostał bez odzewu. Wszystkich, którzy go obejrzeli, w jakiś sposób poruszył, a reakcje były tak różne, jak różni są ludzie, ich charaktery, osobowości. Zanotowaliśmy jeden tylko głos w tej sprawie negatywny. Zarzucono nam zamieszczenie w nim zbyt drastycznych zdjęć oraz ostrzegano przed ewentualnymi negatywnymi tego konsekwencjami. Większość jednak, stwierdziła iż to dobry, choć ostry w swej formie, pomysł. Szkoda tylko, iż tak mało osób wyraziło swe zdanie w pisany sposób, przysyłając np. maile z opisem co na ten temat myślą. Większość opinii to artykułowane słownie wrażenia, chociaż jedna z pań napisała (bardzo trafnie), że „dopiero po obejrzeniu pokazu zrozumiała jak iluzoryczne jest, tak bardzo zachwalane, bezpieczeństwo współczesnych pojazdów”.

Więcej…
 
Walne zebranie sprawozdawcze PDF Drukuj Email

14 stycznia 2012 roku, nasza OSP - jako jedna z pierwszych w gminie - odbyła Walne Zebranie Sprawozdawcze. W obecności burmistrza, gminnego komendanta ochrony przeciwpożarowej oraz przedstawiciela Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, podsumowaliśmy działania naszej jednostki w minionym roku. Zarówno te bojowe, jak też wszystkie inne związane z jej funkcjonowaniem. Po dyskusji, w której poruszano wszelkie trapiące nas problemy, jednogłośnie udzielono Zarządowi absolutorium. Zebranie zakończył wspólny posiłek, a uwiecznił to wszystko na fotografiach druh Piotr Orłowicz, który zaprasza do ich obejrzenia.

Więcej…
 
Szanowni internauci PDF Drukuj Email

Chcąc zapoznać wszystkich odwiedzających naszą internetową stronę  ze specyfiką działania współczesnych Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym i naszej jednostki, dodaliśmy przygotowany wyłącznie z zebranych przez nas podczas akcji materiałów, pokaz slajdów. Zdajemy sobie sprawę, iż dla jednych pokaz ten może być szokujący, dla niektórych kontrowersyjny, jeszcze dla innych wręcz nie do obejrzenia. Jednak publikując taki właśnie, a nie inny materiał, pragniemy uświadomić wszystkim fakt, że obecne ochotnicze straże to zupełnie inna już organizacja, inna specyfika, inne zadania i metody działania niż jeszcze kilka lat temu. Szczególnie w jednostkach należących do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Pragniemy pokazać z jakimi sytuacjami w swej służbie spotykają się ochotnicy, ludzie którzy z własnej woli, bez etatów, poświęcają swój czas aby nieść pomoc innym. Jesteśmy wprawdzie szkoleni z zakresu różnego rodzaju działań ratowniczych, jednak nikt nie przygotowywuje nas psychicznie do tragicznych niejednokrotnie sytuacji w jakich przychodzi nam działać, nikt nie otacza psychologiczną opieką po ciężkich ratowniczych przeżyciach, a stawiane nam wymagania naprawdę dorównują - prawie pod każdym względem - wymaganiom stawianym zawodowcom. Sami Państwo oceńcie jak mocnymi psychicznie muszą być strażacy, jak trudne decyzje muszą nieraz podejmować w swych działaniach, jak wielka odpowiedzialność na nich spoczywa. Bycie strażakiem to wcale nie zabawa - o tym, swym pokazem chcemy Państwa przekonać.

Więcej…
 
Odznaczenia dla naszych kolegów PDF Drukuj Email

10 grudnia 2011 roku, w zakliczyńskiej jednostce OSP odbyło się wyjazdowe posiedzenie Wojewódzkiego Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Jednym z punktów posiedzenia było wręczenie zasłużonym strażakom ochotnikom medali i odznaczeń. W gronie wyróżnionych znaleźli się także i nasi koledzy z gminy Czchów: dh Stanisław Kozdrój z naszej jednostki oraz dh Piotr Musiał z OSP Jurków. Za wieloletnią pracę na rzecz ochotniczych straży zostali odznaczeni: - dh Piotr Musiał Złotym Znakiem Związku, - dh Stanisław Kozdrój Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza. Te wysokie rangą związkowe odznaczenia są wyrazem uznania za pełną poświęceń pracę na rzecz straży i strażaków. Gratulujemy!

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 34 z 41


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.