Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
86
594
854

-260

Wszystkich odwiedzin
Od początku 1 103 427
Reklama
Reklama

Mapa pogodowa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

11 listopada obchodziliśmy - jak wszyscy Polacy - 93-cią rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość ta nie mogła odbyć się bez naszej, strażackiej, obecności. Pełna gala, poczty sztandarowe oraz strażacka orkiestra - to nasz wyraz szacunku dla tego Święta, to nasz wkład w uświetnienie tej, jakże ważnej dla Polski, rocznicy.
Poniżej zdjęcia z uroczystości.

Więcej…
 
Ćwiczenia strażackie - Złota 2011 PDF Drukuj Email

28 września 2011 r w miejscowości Złota odbyły się zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku i z udziałem Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Brzeska, Gminne Ćwiczenia Pożarnicze. Założono, że od instalacji elektrycznej zapaliła się zakrystia zabytkowego, drewnianego kościoła pod wezwaniem Św. Michała w Złotej. Ćwiczenia rozpoczęła odprawa w budynku remizy OSP, która miała na celu postawienie założeń, ustalenie planu działania i rozdzielenie zadań dla poszczególnych zastępów OSP. Odprawę przeprowadzili oficerowie KP PSP w Brzesku z z-cą Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku bryg. Piotrem Strojnym na czele. Po odprawie rozpoczęła się - pod czujnym wzrokiem ks.dziekana - pozorowana akcja ratownicza kościoła. Jak przebiegały działania przedstawia niżej zamieszczony fotoreportaż. Po zakończeniu ćwiczeń, ponownie wszyscy ich uczestnicy zebrali się w budynku remizy OSP Złota, gdzie dokonano podsumowania, analizując przebieg działań, zwracając uwagę na prawidłowość ich przebiegu oraz omawiając popełnione błędy. Na koniec, wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali gorącymi kiełbaskami.

Więcej…
 
DNI CZCHOWA - 2011 PDF Drukuj Email

Tegoroczne Dni Czchowa, lub jeśli ktoś woli, Ludowy Piknik Grodzki (takie określenie także było na plakacie) nie mógł oczywiście obyć się bez strażackiej braci. Tradycyjnie już, druhowie z OSP Czchów i OSP Biskupice Melsztyńskie, zabezpieczali część logistyki - tj. dojazd, wyjazd i miejsca parkingowe dla uczestników imprezy. Trudnemu temu zadaniu strażacy podołali "śpiewająco"! Po pierwsze dlatego, że zawsze na nas można polegać, po drugie, że w obecności licznych uczestników i (chyba szczególnie) uczestniczek, nie mogliśmy gorzej zaprezentować się niż wojskowi, którzy także w święcie Czchowa brali czynny udział. Strażackich akcentów podczas tej dwudniowej imprezy było z resztą więcej. W drugim bowiem dniu mogliśmy obejrzeć słynnego Komendanta OSP z Kopydłowa, który nie zapomniał o swych kolegach po fachu i pisemne (na zdjęciu obok) pozdrowienia na pamiątkę naszym strażakom pozostawił. Jak swą służbę - mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w drugim dniu - pełniliśmy, obrazują poniższe zdjęcia.

Więcej…
 
Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze - 2011 PDF Drukuj Email

17 lipca 2011 r jednostki OSP z terenu naszej gminy rywalizowały ze sobą - tym razem na sportowo. Wprawdzie nasza jednostka nie znalazła się na podium, jednak zacięcie walczyła z pozostałymi ekipami, co obrazuje poniższy fotoreportaż. Jako, że do strażackiej już tradycji należy dokonanie wodnego "chrztu" młodych druhów, a zgodnie z rytuałem dokonuje się tego właśnie podczas corocznych zawodów, także i tym razem nie obyło się bez tego. Zabawa była przednia - i dla zawodników i dla licznie zgromadzonych widzów.

Więcej…
 
Podziękowanie PDF Drukuj Email

Ochotnicza Straż Pożarna w Czchowie, serdecznie dziękuje Dyrekcji Zespołu Elektrowni Wodnych Rożnów, za bezpłatne przekazanie naszej jednostce 600 litrów środka pianotwórczego, niezbędnego podczas akcji ratowniczo gaśniczych prowadzonych przez naszą jednostkę. Jest to kolejny już tego typu dar elektrowni.

 
Boże Ciało PDF Drukuj Email

Tradycyjnie, jak od lat - wyjątkiem był ubiegły rok, kiedy to ze względu na powódź nie braliśmy udziału w procesji - uczestniczyliśmy w uroczystościach Bożego Ciała. Nasi druhowie tworzyli honorową asystę Najświętszego Sakramentu w czasie procesji do czterech ołtarzy. Jak prezentowaliśmy się, przedstawiają poniższe zdjęcia.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 35 z 41


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.