Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
408
830
595

+235

Wszystkich odwiedzin
Od początku 1 026 935
Reklama
Reklama

Mapa pogodowa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wielka majówka czyli piknik integracyjny. PDF Drukuj Email

22 maja 2011 r. na czchowskim stadionie, odbyła się "Majówka" czyli piknik integracyjny dla mieszkańców naszej gminy. Wśród wielu przewidzianych w programie atrakcji, spore zainteresowanie u licznie zgromadzonych na imprezie osób, wzbudziły pokazy ratownictwa technicznego, w wykonaniu strażaków naszej jednostki. Jak wyglądał ten pokaz obrazuje poniższy fotoreportaż. Nadmienić należy, że był on możliwy dzięki pomocy firmy AUTO ZELEK z Lewniowej, która udostępniła, niezbędny do realistycznego stworzenia miejsca fikcyjnego wypadku drogowego, przeznaczony do cięcia, samochód, a także samochodową lawetę wraz z obsługą. Dziękujemy!

Więcej…
 
Kolejni goście na strażnicy. PDF Drukuj Email

Pisząc poprzednio, że przedszkolaki jako pierwsi nas odwiedzili, mieliśmy - jak się okazało - całkowitą rację. Kolejną grupą byli pierwszoklasiści. Także i oni, bardzo przejęci, chłonęli wszystko co ze strażą pożarną się wiąże, oglądali sprzęt, słuchali pogadanki naszego przedstawiciela. Bardzo podniosłe i wzruszające dla naszego naczelnika było odśpiewane na koniec "sto lat" - grupa dowiedziała się bowiem o wczorajszych jego imieninach i w ten sposób uczciła solenizanta. Były oczywiście też i kwiaty.

Więcej…
 
Z wizytą u strażaków. PDF Drukuj Email

Z okazji strażackiego święta, jako pierwsze, odwiedziły nas dzieci z miejscowego przedszkola. Dla tych (być może) przyszłych strażaków - taka wycieczka, podczas której można z bliska zobaczyć ratowniczy sprzęt, dotknąć go, przymierzyć - to zawsze wielkie przeżycie. Rozdziawione, uśmiechnięte i przejęte buzie najlepiej o tym świadczą. To dla nas bardzo ważni goście! Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że takie odwiedziny to więcej niż najwnikliwsza kontrola, dziecięce postrzeganie jest przecież bardzo bezpośrednie i zapada w umysł malutkiego człowieka nieraz na całe życie. Dlatego choć zawsze staramy się godnie wszystkich przyjmować, przedszkolaków przyjmujemy najcieplej. Tym bardziej, że na koniec odwiedzin wręczyli naszym druhom piękny bukiet kwiatów i własnoręcznie wykonany dyplom.

Dziękujemy!

Więcej…
 
4 maja - Świętego Floriana. PDF Drukuj Email

Święty Florian - patron strażaków, był główną postacią dzisiejszego święta, święta wszystkich strażaków. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej mszy, podczas której, proboszcz czchowskiej parafii wręczył naszej jednostce pamiątkowy obraz Matki Pocieszenia z Czchowa. Po uroczystościach kościelnych pomaszerowaliśmy pod pomnik naszego patrona, gdzie złożyliśmy wiązankę kwiatów. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego ważnego dla strażackiej braci dnia.

Więcej…
 
3 maj 2011 r - Święto Konstytucji 3-maja. PDF Drukuj Email

Najwyraźniej w polskim społeczeństwie wzrasta narodowa świadomość, gdyż z roku na rok, rocznica uchwalenia Konstytucji 3-maja obchodzona jest coraz bardziej uroczyście, coraz więcej osób uczestniczy w tych obchodach, coraz więcej widać wywieszonych z tej okazji flag na prywatnych budynkach. Także i w tym roku obchody tego narodowego święta obchodzone były u nas bardzo uroczyście, a gdzie patriotyczne uroczystości, tam nie mogło zabraknąć i strażaków ochotników. Poniższy reportaż przedstawia nasz udział w tym święcie.

Więcej…
 
XIV Bieg Floriański - 30 kwiecień 2011 PDF Drukuj Email

Tradycją już stał się przełajowy bieg, nazwany Floriańskim, między innymi ze względu na organizatorów i uczestników - strażaków ochotników. Oczywiście nie sami strażacy organizowali tą imprezę, ani nie sami w niej uczestniczyli. W biegu udział brały drużyny szkół różnych szczebli oraz zawodnicy niezrzeszeni. Mimo ścisłej klasyfikacji i nagród za czołowe miejsca, nie wynik był tu najważniejszy. Ważne było to, że w jednym czasie, podczas sportowej rywalizacji, spotkali się ci, którzy swój czas poświęcają na niesienie pomocy innym, z tymi którzy w przyszłości będą być może czynić to samo, czyli młodzieżą.
Pogoda dopisała, bigos był wyśmienity, a wspaniała atmosfera przebijała to i to.
Jak wyglądała impreza, co podczas niej się działo, przedstawia - oczywiście w skrócie - poniższy fotoreportaż.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia313233343536373839następnaostatnia »

Strona 35 z 39


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.