Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
46
594
500

+94

Wszystkich odwiedzin
Od początku 1 057 297
Reklama
Reklama

Mapa pogodowa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
XIV Bieg Floriański - 30 kwiecień 2011 PDF Drukuj Email

Tradycją już stał się przełajowy bieg, nazwany Floriańskim, między innymi ze względu na organizatorów i uczestników - strażaków ochotników. Oczywiście nie sami strażacy organizowali tą imprezę, ani nie sami w niej uczestniczyli. W biegu udział brały drużyny szkół różnych szczebli oraz zawodnicy niezrzeszeni. Mimo ścisłej klasyfikacji i nagród za czołowe miejsca, nie wynik był tu najważniejszy. Ważne było to, że w jednym czasie, podczas sportowej rywalizacji, spotkali się ci, którzy swój czas poświęcają na niesienie pomocy innym, z tymi którzy w przyszłości będą być może czynić to samo, czyli młodzieżą.
Pogoda dopisała, bigos był wyśmienity, a wspaniała atmosfera przebijała to i to.
Jak wyglądała impreza, co podczas niej się działo, przedstawia - oczywiście w skrócie - poniższy fotoreportaż.

Więcej…
 
Wielkanocne wartowanie. PDF Drukuj Email

Święta Wielkanocne to dla nas strażaków szczególny okres, okres w którym pełnimy - uświęconą wiekową już chyba tradycją - honorową straż przy grobie Chrystusa, bierzemy udział w liturgii paschalnej.Poniższy fotoreportaż pokazuje te chwile, od przygotowań do wielkiej gali aż do uroczystej rezurekcji włącznie.Dokumentuje nasze zwykłe w tym czasie czynności, od czyszczenia na wysoki połysk hełmów począwszy, poprzez instruktaż i sprawdzanie wyglądu,grupowe wymarsze do kościoła, pełnienie warty, na tak prozaicznej czynności jak posilanie się kończąc. Bo chociaż to nasz coroczny wkład w uświetnianie tych szczególnych Świąt, to jednak zawsze wyjątkowy, zawsze inaczej przeżywany.

Więcej…
 
Nasi druhowie odznaczeni. PDF Drukuj Email

26 marca br. na uroczystym posiedzeniu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, Krzyżami Zasługi, odznaczeni zostali między innymi i nasi koledzy.
W uznaniu zasług i zaangażowania w szeroko pojęte sprawy ochrony przeciwpożarowej Złotym Krzyżem Zasługi - nadanym przez Prezydenta RP - uhonorowany został druh Stanisław Kozdrój, a Brązowym Krzyżem Zasługi druh Dominik Kotas.

Więcej…
 
Sprawdzian gotowości bojowej. PDF Drukuj Email

16 lutego 2011 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku przeprowadziła w naszej jednostce kontrolę gotowości bojowej. Sprawdzeniu poddane zostało wyposażenie i stan sprzętu oraz umiejętność działania strażaków podczas pozorowanej akcji ratowniczej. Ocena końcowa: bardzo dobry.
Poniżej fotoreportaż z kontroli.

Więcej…
 
Czchowskie bezprawie!!! PDF Drukuj Email

Wielokrotnie już informowaliśmy, apelowaliśmy, ostrzegaliśmy, żeby na placu przed remizą nie parkować samochodów. To jest niezgodne z prawem, niebezpieczne dla potrzebujących pomocy, nieetyczne wręcz! Jaki skutek przynoszą nasze monity obrazują poniższe zdjęcia, wykonane po wyjeździe na akcję karetki i samochodu ratownictwa technicznego straży. Zapchany pojazdami plac, brak miejsca dla strażaków zdążających do akcji, a przez to zablokowane boksy garażowe! To efekt naszego upominania i przypominania, to obraz ludzkiej bezmyślności! Taka sytuacja to wręcz uniemożliwienie podjęcia akcji ratowniczej, na którą być może czeka ktoś umierający! Apelujemy tym razem już do policji - pomóżcie! Spełnijcie po prostu Wasz obowiązek i wyegzekwujcie zapisy prawa, a być może ktoś będący w potrzebie, z wdzięcznością o Was pomyśli.

Więcej…
 
UWAGA - WAŻNE! PDF Drukuj Email

W związku ze zbliżającym się okresem rozliczania podatków i znaną już powszechnie możliwością odpisania jednego procenta na wybrane cele społeczne, apelujemy do wszystkich tych, którzy zamierzają ten 1 % przekazać na straż:
- przekażcie Państwo swe pieniądze chłopcu choremu na białaczkę, któremu każdy grosz wpłacony na konto fundacji pomagającej w Jego leczeniu, bardzo pomoże!
Ten 12-letni chłopiec bardzo pragnie żyć - otwórzmy swe serca i wesprzyjmy Go!
A oto numer konta, który należy podać, wskazując na odbiorcę tego szlachetnego daru: Fundacja Przeciwko Leukemii. KRS 0000151978. Nr konta: 47 1240 1109 1111 0000 0516 5182 z dopiskiem: dla Kamila Motaka.

 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 37 z 40


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.