Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
66
594
854

-260

Wszystkich odwiedzin
Od początku 1 103 407
Reklama
Reklama

Mapa pogodowa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Z wizytą u strażaków. PDF Drukuj Email

Z okazji strażackiego święta, jako pierwsze, odwiedziły nas dzieci z miejscowego przedszkola. Dla tych (być może) przyszłych strażaków - taka wycieczka, podczas której można z bliska zobaczyć ratowniczy sprzęt, dotknąć go, przymierzyć - to zawsze wielkie przeżycie. Rozdziawione, uśmiechnięte i przejęte buzie najlepiej o tym świadczą. To dla nas bardzo ważni goście! Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że takie odwiedziny to więcej niż najwnikliwsza kontrola, dziecięce postrzeganie jest przecież bardzo bezpośrednie i zapada w umysł malutkiego człowieka nieraz na całe życie. Dlatego choć zawsze staramy się godnie wszystkich przyjmować, przedszkolaków przyjmujemy najcieplej. Tym bardziej, że na koniec odwiedzin wręczyli naszym druhom piękny bukiet kwiatów i własnoręcznie wykonany dyplom.

Dziękujemy!

Więcej…
 
4 maja - Świętego Floriana. PDF Drukuj Email

Święty Florian - patron strażaków, był główną postacią dzisiejszego święta, święta wszystkich strażaków. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej mszy, podczas której, proboszcz czchowskiej parafii wręczył naszej jednostce pamiątkowy obraz Matki Pocieszenia z Czchowa. Po uroczystościach kościelnych pomaszerowaliśmy pod pomnik naszego patrona, gdzie złożyliśmy wiązankę kwiatów. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego ważnego dla strażackiej braci dnia.

Więcej…
 
3 maj 2011 r - Święto Konstytucji 3-maja. PDF Drukuj Email

Najwyraźniej w polskim społeczeństwie wzrasta narodowa świadomość, gdyż z roku na rok, rocznica uchwalenia Konstytucji 3-maja obchodzona jest coraz bardziej uroczyście, coraz więcej osób uczestniczy w tych obchodach, coraz więcej widać wywieszonych z tej okazji flag na prywatnych budynkach. Także i w tym roku obchody tego narodowego święta obchodzone były u nas bardzo uroczyście, a gdzie patriotyczne uroczystości, tam nie mogło zabraknąć i strażaków ochotników. Poniższy reportaż przedstawia nasz udział w tym święcie.

Więcej…
 
XIV Bieg Floriański - 30 kwiecień 2011 PDF Drukuj Email

Tradycją już stał się przełajowy bieg, nazwany Floriańskim, między innymi ze względu na organizatorów i uczestników - strażaków ochotników. Oczywiście nie sami strażacy organizowali tą imprezę, ani nie sami w niej uczestniczyli. W biegu udział brały drużyny szkół różnych szczebli oraz zawodnicy niezrzeszeni. Mimo ścisłej klasyfikacji i nagród za czołowe miejsca, nie wynik był tu najważniejszy. Ważne było to, że w jednym czasie, podczas sportowej rywalizacji, spotkali się ci, którzy swój czas poświęcają na niesienie pomocy innym, z tymi którzy w przyszłości będą być może czynić to samo, czyli młodzieżą.
Pogoda dopisała, bigos był wyśmienity, a wspaniała atmosfera przebijała to i to.
Jak wyglądała impreza, co podczas niej się działo, przedstawia - oczywiście w skrócie - poniższy fotoreportaż.

Więcej…
 
Wielkanocne wartowanie. PDF Drukuj Email

Święta Wielkanocne to dla nas strażaków szczególny okres, okres w którym pełnimy - uświęconą wiekową już chyba tradycją - honorową straż przy grobie Chrystusa, bierzemy udział w liturgii paschalnej.Poniższy fotoreportaż pokazuje te chwile, od przygotowań do wielkiej gali aż do uroczystej rezurekcji włącznie.Dokumentuje nasze zwykłe w tym czasie czynności, od czyszczenia na wysoki połysk hełmów począwszy, poprzez instruktaż i sprawdzanie wyglądu,grupowe wymarsze do kościoła, pełnienie warty, na tak prozaicznej czynności jak posilanie się kończąc. Bo chociaż to nasz coroczny wkład w uświetnianie tych szczególnych Świąt, to jednak zawsze wyjątkowy, zawsze inaczej przeżywany.

Więcej…
 
Nasi druhowie odznaczeni. PDF Drukuj Email

26 marca br. na uroczystym posiedzeniu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, Krzyżami Zasługi, odznaczeni zostali między innymi i nasi koledzy.
W uznaniu zasług i zaangażowania w szeroko pojęte sprawy ochrony przeciwpożarowej Złotym Krzyżem Zasługi - nadanym przez Prezydenta RP - uhonorowany został druh Stanisław Kozdrój, a Brązowym Krzyżem Zasługi druh Dominik Kotas.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 37 z 41


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.