Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
49
594
500

+94

Wszystkich odwiedzin
Od początku 1 057 300
Reklama
Reklama

Mapa pogodowa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Konkurs rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email

Oto czwórka zwycięzców naszego internetowego konkursu.

Ewa Wójcik

Adam Wrona

Krzysztof Orłowicz

Mateusz Baczewski

W odpowiedzi na rozpisany przez nas konkurs ze znajomości internetowej strony OSP Czchów, wpłynęło siedem zgłoszeń. Z tego czworo uczestników konkursu odpowiedziało prawidłowo na wszystkie punkty quizu. W sobotę 17 marca 2012 r. poprosiliśmy wszystkich uczestników naszej zabawy o przybycie do nas i uroczyście podziękowaliśmy im za udział w konkursie, wręczając zwycięzcom strażackie upominki. Wręczenia nagród dokonał Burmistrz Czchowa, członek naszej jednostki, a zarazem Prezes Gminnego Oddziału ZOSP RP - dh Marek Chudoba. Dla informacji podajemy, że każdy z biorących udział w konkursie, otrzymał pamiątkowy upominek. Poniżej kilka zdjęć z podsumowania konkursu.

Więcej…
 
Wypalanie traw PDF Drukuj Email

Wiosenna pogoda uaktywniła podpalaczy suchych traw. Przypominamy, że jest to prawnie zabronione, szkodliwe dla ekosystemu, a przy tym szalenie niebezpieczne.  Corocznie, podczas wypalania - najczęściej - nieużytków, ginie kilka osób. W wyniku niekontrolowanego rozprzestrzeniania się ognia spaleniu przy tym ulegają ludzkie domostwa oraz hektary lasów.  Zastanówmy się czy warto! Bądźmy rozsądni!

Poniżej pogorzelisko (akcja gaśnicza z 8 marca br.) obrazujące jak niewiele brakowało aby spaleniu uległy dwa domostwa i las.

Więcej…
 
Podziękowanie PDF Drukuj Email

Serdecznie dziękujemy firmie STOLARNIA DZIEDZIC z Czchowa za wykonanie i  nieodpłatne  przekazanie naszej jednostce szafki meblowej.

 
Uwaga! Konkurs! PDF Drukuj Email

W związku ze stutysięczną odsłoną naszej strony internetowej, ogłaszamy konkurs dla wszystkich odwiedzających www.ospczchow.pl! Każdy kto wykaże się znajomością naszej strony i prawidłowo odpowie na niżej podane pytania, weźmie udział w losowaniu pamiątkowych nagród ufundowanych przez naszą jednostkę. Trzech laureatów zaprosimy do nas po ich odbiór, a ich zdjęcia zamieścimy na honorowym miejscu naszej strony. Oto pytania:

  1. W jaki sposób OSP Czchów pomogła przygotować uroczystość obchodów 700-lecia urodzin Kazimierza Wielkiego?
  2. Kiedy ukazała się nowa edycja (data pierwszego wpisu) internetowej strony Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie?
  3. Kiedy (data) został zakupiony następca Tarpana, terenowy samochód Santana?
  4. W którym radiu została nadana audycja o strażakach ochotnikach z Czchowa?
  5. Dokąd i z jakiej okazji zorganizowana była pielgrzymka samochodowa strażaków?
  6. Co świętowali nasi strażacy 28 maja 2011 roku?
  7. Jak długi jest (min/sek) prezentowany na stronie pokaz o naszej jednostce?
  8. Ilu strażaków jest na prezentowanej (na zewnątrz remizy) panoramie 3D?
  9. Od którego roku zamieszczane są na stronie zestawienia wyjazdów alarmowych OSP Czchów?
  10. Kiedy założona została Ochotnicza Straż Pożarna w Czchowie?

Odpowiedzi prosimy przesyłać wyłącznie mailowo na nasz adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 10 marca 2011 r. Prosimy też o podanie zwrotnych adresów e-mail, gdyż tylko na nie prześlemy powiadomienia o wygranych. W konkursie nie mogą brać udziału członkowie OSP Czchów.

 
UWAGA! PDF Drukuj Email
Wpisany przez fot. Jacek Łośko   

Wszystkich nas objęła fala dotkliwych mrozów, a wraz z nią rozpoczęło się intensywne dogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. Uważajmy! Wszelkiego rodzaju piece i grzejniki to najczęstsza przyczyna pożarów! Nie pozostawiajmy bez nadzoru jakichkolwiek urządzeń grzewczych, nie umieszczajmy w ich pobliżu materiałów palnych, nie pozostawiajmy dzieci bez nadzoru tam gdzie urządzenia grzewcze działają. Pilnujmy drożności przewodów kominowych i wentylacyjnych - czad to bardzo groźny i podstępny wróg! Zwracajmy baczną uwagę na otoczenie, sąsiadów (zwłaszcza starszych) i zwierzęta - każdy, w każdej chwili, w tak trudnym okresie, może potrzebować pomocy! Nie bądźmy obojętni - pomóżmy innym, my także możemy kiedyś potrzebować pomocy!

 
Echa pokazu slajdów (filmu) PDF Drukuj Email

Tak jak spodziewaliśmy się, zamieszczony przez nas „filmik”, a tak naprawdę pokaz, nie pozostał bez odzewu. Wszystkich, którzy go obejrzeli, w jakiś sposób poruszył, a reakcje były tak różne, jak różni są ludzie, ich charaktery, osobowości. Zanotowaliśmy jeden tylko głos w tej sprawie negatywny. Zarzucono nam zamieszczenie w nim zbyt drastycznych zdjęć oraz ostrzegano przed ewentualnymi negatywnymi tego konsekwencjami. Większość jednak, stwierdziła iż to dobry, choć ostry w swej formie, pomysł. Szkoda tylko, iż tak mało osób wyraziło swe zdanie w pisany sposób, przysyłając np. maile z opisem co na ten temat myślą. Większość opinii to artykułowane słownie wrażenia, chociaż jedna z pań napisała (bardzo trafnie), że „dopiero po obejrzeniu pokazu zrozumiała jak iluzoryczne jest, tak bardzo zachwalane, bezpieczeństwo współczesnych pojazdów”.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 33 z 40


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.