Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
186
301
460

-159

Wszystkich odwiedzin
Od początku 988 776
Reklama
Reklama

Mapa pogodowa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
DNI CZCHOWA - 2011 PDF Drukuj Email

Tegoroczne Dni Czchowa, lub jeśli ktoś woli, Ludowy Piknik Grodzki (takie określenie także było na plakacie) nie mógł oczywiście obyć się bez strażackiej braci. Tradycyjnie już, druhowie z OSP Czchów i OSP Biskupice Melsztyńskie, zabezpieczali część logistyki - tj. dojazd, wyjazd i miejsca parkingowe dla uczestników imprezy. Trudnemu temu zadaniu strażacy podołali "śpiewająco"! Po pierwsze dlatego, że zawsze na nas można polegać, po drugie, że w obecności licznych uczestników i (chyba szczególnie) uczestniczek, nie mogliśmy gorzej zaprezentować się niż wojskowi, którzy także w święcie Czchowa brali czynny udział. Strażackich akcentów podczas tej dwudniowej imprezy było z resztą więcej. W drugim bowiem dniu mogliśmy obejrzeć słynnego Komendanta OSP z Kopydłowa, który nie zapomniał o swych kolegach po fachu i pisemne (na zdjęciu obok) pozdrowienia na pamiątkę naszym strażakom pozostawił. Jak swą służbę - mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w drugim dniu - pełniliśmy, obrazują poniższe zdjęcia.

Więcej…
 
Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze - 2011 PDF Drukuj Email

17 lipca 2011 r jednostki OSP z terenu naszej gminy rywalizowały ze sobą - tym razem na sportowo. Wprawdzie nasza jednostka nie znalazła się na podium, jednak zacięcie walczyła z pozostałymi ekipami, co obrazuje poniższy fotoreportaż. Jako, że do strażackiej już tradycji należy dokonanie wodnego "chrztu" młodych druhów, a zgodnie z rytuałem dokonuje się tego właśnie podczas corocznych zawodów, także i tym razem nie obyło się bez tego. Zabawa była przednia - i dla zawodników i dla licznie zgromadzonych widzów.

Więcej…
 
Podziękowanie PDF Drukuj Email

Ochotnicza Straż Pożarna w Czchowie, serdecznie dziękuje Dyrekcji Zespołu Elektrowni Wodnych Rożnów, za bezpłatne przekazanie naszej jednostce 600 litrów środka pianotwórczego, niezbędnego podczas akcji ratowniczo gaśniczych prowadzonych przez naszą jednostkę. Jest to kolejny już tego typu dar elektrowni.

 
Boże Ciało PDF Drukuj Email

Tradycyjnie, jak od lat - wyjątkiem był ubiegły rok, kiedy to ze względu na powódź nie braliśmy udziału w procesji - uczestniczyliśmy w uroczystościach Bożego Ciała. Nasi druhowie tworzyli honorową asystę Najświętszego Sakramentu w czasie procesji do czterech ołtarzy. Jak prezentowaliśmy się, przedstawiają poniższe zdjęcia.

Więcej…
 
Kolejni goście w naszej strażnicy PDF Drukuj Email

O zwiększonym ostatnio zainteresowaniu służbami mundurowymi, w tym i strażą pożarną, świadczą coraz częstsze odwiedziny w strażackich remizach młodzieży, w tym młodzieży szkół średnich. Poniższy fotoreportaż pokazuje kolejną grupę naszych gości, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali sprzęt i wysłuchali pogadanki na temat zakresu, metod działania i organizacji jednostek OSP. Niejako przy okazji, dowiedzieliśmy się, że gdyby nasi druhowie (przynajmniej kilku) posiadali przeszkolenie dydaktyczne, to takich odwiedzin mielibyśmy znacznie więcej. Miejmy nadzieję, że nasi przełożeni - zwłaszcza z Państwowej Straży Pożarnej - szybko się o tym nie dowiedzą, bo dodatkowe, obowiązkowe kursy mamy jak w banku.

Więcej…
 
Nasi strażacy w Ludźmierzu. PDF Drukuj Email

Z okazji 90-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Krakowie, zorganizował w Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, wojewódzkie uroczystości, połączone z pielgrzymką samochodową strażaków. W uroczystościach tych – wraz z druhami z Biskupic Melsztyńskich i Złotej – brali udział i nasi koledzy. Poniższy fotoreportaż tylko w części oddaje nastrój i rozmiar tej strażackiej imprezy. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia3132333435363738następnaostatnia »

Strona 33 z 38


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.