Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
67
594
854

-260

Wszystkich odwiedzin
Od początku 1 103 408
Reklama
Reklama

Mapa pogodowa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Zagraliśmy dla Dawidka! PDF Drukuj Email

I to jak zagraliśmy! Trudno słowami opisać atmosferę i emocje jakie towarzyszyły turniejowi, którego celem była zbiórka funduszy na kolejną operację dziecka z wadą serca. Nie czujemy się upoważnieni do oceniania poziomu gry uczestników rozgrywek, jedno jednak uczciwie trzeba stwierdzić: „walono” w bramkę strażackiej drużyny jak w przysłowiowy bęben! Mimo nadzwyczajnego poświęcenia naszego bramkarza, mimo jego nadludzkich wysiłków, baaardzo często musiał wyciągać piłkę z siatki. Wyraźnie widać było, iż druhowie bardziej panują np. nad piłą motorową niż nad piłką do kopania. Ale jak było, tak było. Ważne, że zabawa była przednia, a już najważniejsze, że uczestnicy rozgrywek dołożyli cegiełkę do solidnego muru wsparcia dla potrzebującego pomocy dziecka. Główny bohater turnieju – Dawidek (wraz z rodzicami) - odwiedził grających, całą swą postacią dowodząc, że warto było dać sobie wbić i tysiąc goli, ponieważ każdy z nich przekładał się na kolejną, solidną dawkę dobroci, którą to dawkę Dawidek otrzymał. Tak jak obiecaliśmy, na parkiet wyszliśmy! Obiecujemy teraz, że ilekroć zajdzie taka potrzeba, damy sobie wbijać kolejne gole, aby tylko serce małego Dawidka było sprawne!

Poniżej fotograficzny zapis tego wydarzenia.

Więcej…
 
Strażacka Wielkanoc PDF Drukuj Email

Jak nakazuje tradycja, każda polska rodzina świąteczne przygotowania rozpoczyna od gruntownego sprzątania. Nie inaczej było w naszej strażackiej rodzinie - przygotowania do świąt rozpoczęliśmy od porządków. Zmyto przylegające do budynku remizy ulice (zdarzało się przy tym naszym druhom przypadkowo umyć komuś samochód), na błysk wyczyszczono pomieszczenia Domu Strażaka, a bezpośrednio przed udaniem się na liturgiczne uroczystości, wypolerowano na wysoki połysk hełmy i halabardy. Wcześniej oczywiście zadbano o zgromadzenie stosownych do Wielkanocy wiktuałów - dziękujemy w tym miejscu Pani Redaktor (a jednocześnie naszej druhnie) za pięknego baranka i smakowitą babkę! Tak przygotowani, rozpoczęliśmy swą świąteczną, dwudniową służbę - honorową straż przy Pańskim Grobie. Na koniec, po uroczystej rezurekcji, przy poświęconych wcześniej pokarmach, złożyliśmy sobie życzenia wszelkiej pomyślności i spokojnych świąt.
Poniżej fotograficzny zapis naszej strażackiej Wielkanocy.

Więcej…
 
Znowu zagramy dla Dawidka PDF Drukuj Email

Wszyscy doskonale pamiętamy pierwszą edycję Turnieju Charytatywnego, z którego wpisowe przeznaczone było na operację malutkiego chłopca z wrodzoną wadą serduszka. Wtedy udało się ocalić zdrowie, a może i życie maluszka. Rośnie On i rozwija się, a w związku z tym konieczna jest następna operacja, na którą młodych rodziców po prostu nie stać. Na pytanie czy można pozwolić na zniweczenie tamtego wysiłku, poniesionego dla ratowania dziecka, odpowiedź jest tylko jedna: GRAMY! Będziemy tak grać "do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej", czyli tyle razy ile tylko będzie potrzeba. Pan Owsiak - mamy nadzieję - nie pogniewa się za zacytowanie hasła Jego Orkiestry, to bardzo podobna akcja, prawie identyczny cel, to po prostu czynienie dobra. Dlatego gorąco namawiamy: Przyłączcie się wszyscy! Im będzie nas więcej tym więcej damy szans Dawidkowi! My też w piłce halowej orłami nie jesteśmy ale 13 kwietnia na parkiet na pewno wyjdziemy!

Wszelkie organizacyjne informacje na temat turnieju pod: www.liga.czchow.pl

 
Konkurs rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email

Oto czwórka zwycięzców naszego internetowego konkursu.

Ewa Wójcik

Adam Wrona

Krzysztof Orłowicz

Mateusz Baczewski

W odpowiedzi na rozpisany przez nas konkurs ze znajomości internetowej strony OSP Czchów, wpłynęło siedem zgłoszeń. Z tego czworo uczestników konkursu odpowiedziało prawidłowo na wszystkie punkty quizu. W sobotę 17 marca 2012 r. poprosiliśmy wszystkich uczestników naszej zabawy o przybycie do nas i uroczyście podziękowaliśmy im za udział w konkursie, wręczając zwycięzcom strażackie upominki. Wręczenia nagród dokonał Burmistrz Czchowa, członek naszej jednostki, a zarazem Prezes Gminnego Oddziału ZOSP RP - dh Marek Chudoba. Dla informacji podajemy, że każdy z biorących udział w konkursie, otrzymał pamiątkowy upominek. Poniżej kilka zdjęć z podsumowania konkursu.

Więcej…
 
Wypalanie traw PDF Drukuj Email

Wiosenna pogoda uaktywniła podpalaczy suchych traw. Przypominamy, że jest to prawnie zabronione, szkodliwe dla ekosystemu, a przy tym szalenie niebezpieczne.  Corocznie, podczas wypalania - najczęściej - nieużytków, ginie kilka osób. W wyniku niekontrolowanego rozprzestrzeniania się ognia spaleniu przy tym ulegają ludzkie domostwa oraz hektary lasów.  Zastanówmy się czy warto! Bądźmy rozsądni!

Poniżej pogorzelisko (akcja gaśnicza z 8 marca br.) obrazujące jak niewiele brakowało aby spaleniu uległy dwa domostwa i las.

Więcej…
 
Podziękowanie PDF Drukuj Email

Serdecznie dziękujemy firmie STOLARNIA DZIEDZIC z Czchowa za wykonanie i  nieodpłatne  przekazanie naszej jednostce szafki meblowej.

 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 33 z 41


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.