Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
79
594
854

-260

Wszystkich odwiedzin
Od początku 1 103 420
Reklama
Reklama

Mapa pogodowa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kolejni goście w naszej strażnicy PDF Drukuj Email

O zwiększonym ostatnio zainteresowaniu służbami mundurowymi, w tym i strażą pożarną, świadczą coraz częstsze odwiedziny w strażackich remizach młodzieży, w tym młodzieży szkół średnich. Poniższy fotoreportaż pokazuje kolejną grupę naszych gości, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali sprzęt i wysłuchali pogadanki na temat zakresu, metod działania i organizacji jednostek OSP. Niejako przy okazji, dowiedzieliśmy się, że gdyby nasi druhowie (przynajmniej kilku) posiadali przeszkolenie dydaktyczne, to takich odwiedzin mielibyśmy znacznie więcej. Miejmy nadzieję, że nasi przełożeni - zwłaszcza z Państwowej Straży Pożarnej - szybko się o tym nie dowiedzą, bo dodatkowe, obowiązkowe kursy mamy jak w banku.

Więcej…
 
Nasi strażacy w Ludźmierzu. PDF Drukuj Email

Z okazji 90-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Krakowie, zorganizował w Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, wojewódzkie uroczystości, połączone z pielgrzymką samochodową strażaków. W uroczystościach tych – wraz z druhami z Biskupic Melsztyńskich i Złotej – brali udział i nasi koledzy. Poniższy fotoreportaż tylko w części oddaje nastrój i rozmiar tej strażackiej imprezy. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Więcej…
 
Gminny Dzień Strażaka. PDF Drukuj Email

W sobotę 28 maja 2011 r obchodziliśmy gminną uroczystość Dnia Strażaka. Tym razem u gościnnych jurkowskich druhów. Strażackie święto rozpoczęła msza święta, po niej pod remizą OSP Jurków nastąpiła krótka część oficjalna, po której - już w luźnej atmosferze - spotkaliśmy się przy wspólnym posiłku.W czasie dzisiejszej uroczystości, kolega z naszej jednostki, druh Tomek Gawełda odznaczony został Medalem Za Ofiarność i Odwagę, przyznanym za szczególny wkład pracy i poświęcenie w czasie ubiegłorocznej powodzi. Gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tych wydarzeń.

Więcej…
 
Gościnnie u sąsiadów. PDF Drukuj Email

Z okazji okrągłej bo setnej rocznicy istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Filipowicach, przedstawiciele naszej jednostki - razem z druhami z OSP Jurków - złożyli kurtuazyjną wizytę sąsiadom zza Dunajca. Po złożeniu stosownych życzęń i dokonaniu wpisu do Księgi Pamiątkowej ugoszczeni zostaliśmy pysznym jadłem i napitkiem. Ze względu na własną - w tym samym dniu - uroczystość, niestety nie mogliśmy do końca być obecni na święcie filipowickich druhów. Z całego serca życzymy im następnych - conajmniej - stu lat!
Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Więcej…
 
Wielka majówka czyli piknik integracyjny. PDF Drukuj Email

22 maja 2011 r. na czchowskim stadionie, odbyła się "Majówka" czyli piknik integracyjny dla mieszkańców naszej gminy. Wśród wielu przewidzianych w programie atrakcji, spore zainteresowanie u licznie zgromadzonych na imprezie osób, wzbudziły pokazy ratownictwa technicznego, w wykonaniu strażaków naszej jednostki. Jak wyglądał ten pokaz obrazuje poniższy fotoreportaż. Nadmienić należy, że był on możliwy dzięki pomocy firmy AUTO ZELEK z Lewniowej, która udostępniła, niezbędny do realistycznego stworzenia miejsca fikcyjnego wypadku drogowego, przeznaczony do cięcia, samochód, a także samochodową lawetę wraz z obsługą. Dziękujemy!

Więcej…
 
Kolejni goście na strażnicy. PDF Drukuj Email

Pisząc poprzednio, że przedszkolaki jako pierwsi nas odwiedzili, mieliśmy - jak się okazało - całkowitą rację. Kolejną grupą byli pierwszoklasiści. Także i oni, bardzo przejęci, chłonęli wszystko co ze strażą pożarną się wiąże, oglądali sprzęt, słuchali pogadanki naszego przedstawiciela. Bardzo podniosłe i wzruszające dla naszego naczelnika było odśpiewane na koniec "sto lat" - grupa dowiedziała się bowiem o wczorajszych jego imieninach i w ten sposób uczciła solenizanta. Były oczywiście też i kwiaty.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 36 z 41


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.