Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
135
260
394

-134

Wszystkich odwiedzin
Od początku 1 164 461
Reklama
Reklama

Mapa pogodowa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
List otwarty. PDF Drukuj Email

W związku z przedstawianą ostatnio w mediach sprawą tragicznego wypadku strażaka, który podczas pełnienia swych obowiązków stracił obydwie nogi, Zarząd naszej jednostki wystosował do Prezesa ZOSP RP Waldemara Pawlaka list otwarty, którego treść niżej prezentujemy.

Więcej…
 
Walne zebranie sprawozdawczo wyborcze. PDF Drukuj Email

15 stycznia 2011 roku odbyło się w naszej jednostce zebranie sprawozdawczo wyborcze, które swą obecnością zaszczycili: burmistrz Czchowa – Marek Chudoba, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP – Marian Zalewski, Komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP – Piotr Musiał i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku – brygadier Dariusz Pęcak.
Przy ponad 75 % obecności członków, podsumowaliśmy dokonania minionej kadencji, udzieliliśmy absolutorium ustępującemu Zarządowi i wybraliśmy nowy… , stary Zarząd.

Więcej…
 
Nasz nowy nabytek. PDF Drukuj Email

Nauczeni doświadczeniem ubiegłego roku, kiedy to w najgorętszym okresie klęskowych opadów deszczu zmuszeni byliśmy pożyczać tego typu sprzęt, zakupiliśmy dla naszej jednostki przyczepkę samochodową. Służyć ona będzie do transportu sprzętu do wypompowywania wody oraz ewentualnej ewakuacji dobytku. Mamy cichą nadzieję, że nie będzie ona zbyt szybko potrzebna lecz w razie potrzeby, każdej chwili będzie można jej użyć.
Przyczepkę zakupiliśmy z własnych środków finansowych.

Więcej…
 
Zima nie odpuszcza. PDF Drukuj Email

W związku z ostrym atakiem zimy - obfite opady śniegu i silny mróz - wystąpiły spore utrudnienia w naszym codziennym życiu.Trudniej nam się poruszać po drogach i chodnikach, ostrzej musimy palić w piecach aby dogrzać wychłodzone domy i mieszkania.
Prosimy, w związku z tym, o zwiększoną ostrożność - zarówno na drogach jak i podczas, prozaicznego wydawało by się, paleniu w piecach. Zima to również czas zwiększonej ilości zatruć tlenkiem węgla (czadem) oraz liczniejszych kolizji i wypadków drogowych - szczególnie uważajmy więc, zarówno w roli kierowców jak i pieszych, uważajmy podczas korzystania z urządzeń grzewczych, pamiętajmy: licho nie śpi!
Na prezentowanych poniżej zdjęciach, nasi strażacy odśnieżają potężną powierzchnię hali sportowej. To też zagrożenie z zimą związane.

Więcej…
 
Radio Kraków z wizytą w OSP Czchów PDF Drukuj Email

W niedzielę 21 listopada 2010 roku w Radio Kraków będzie można wysłuchać audycji o czchowskiej straży, w której prezentowane będą sprawy dotyczące naszej jednostki. Audycję zrealizował red. Jan Stępień. Zapraszamy do jej wysłuchania o godzinie 7 rano.

 
Strażacy uhonorowani. PDF Drukuj Email

10 listopada 2010 roku, w gościnnej Szczurowej, odbyła się ważna dla strażaków uroczystość podsumowania „Plebiscytu na najpopularniejszego strażaka roku 2009”, połączona ze – spóźnionymi z powodu tegorocznych kataklizmów – obchodami Święta Strażaka i (ze względu na datę) Święta Niepodległości. Na uroczystość zaproszeni zostali strażacy ochotnicy z powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego. Nie mogło także zabraknąć strażaków zawodowych oraz – a jakże – przedstawicieli naszej jednostki. Tą, tak ważną dla strażackiej braci uroczystość, zaszczycili swą obecnością przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, a także strażaccy komendanci i przedstawiciele ZOSP RP różnego szczebla. Jednak głównym powodem przedstawienia poniższego fotoreportażu, jest fakt, iż do współprowadzenia tej gali, zaproszono naszą koleżankę, druhnę Joannę.
Jak wyglądała ta strażacka impreza, począwszy od prób i rozgrzewki, a kończąc na nakarmieniu strudzonych prowadzących oraz pożegnaniu gościnnych gospodarzy, poniższe zdjęcia (być może nie całkiem profesjonalnie) przedstawiają.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 40 z 42


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.